Funkcja nagrywania rozmów trafiła do Skype na iOS

Funkcja nagrywania rozmów trafiła do Skype na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:32
16.08.2018
818 wyświetleń

Aby nagrać połączenie głosowe lub wideo, nie trzeba już używać zewnętrznego oprogramowania. Nagrywanie odbywa się bezpośrednio w Skype i obsługujemy je wbudowanym przyciskiem. Funkcja nagrywania została udostępniona w lipcu tylko dla Skype Insiderów w Windows. Teraz można jej używać również na urządzeniach z iOS.

Funkcja nagrywania połączeń wbudowana w Skype różni się od scenariuszy z użyciem zewnętrznych edytorów audio czy narzędzi do nagrywania ekranu. Po pierwsze, jest oparta na chmurze. Po drugie, gdy rozpoczniemy nagrywanie, o tym fakcie zostaną powiadomieni wszyscy uczestnicy rozmowy. Po trzecie, nagrywane są wszystkie strumienie wideo/audio wraz z ewentualnymi udostępnionymi ekranami. Teraz mogą jej używać także Skype Insiderzy na urządzeniach z iOS. Jak zacząć nagrywanie?

  1. Rozpoczynamy połączenie wideo lub głosowe.
  2. Podczas połączenia klikamy przycisk Więcej opcji [+] na dole i wybieramy opcję Rozpocznij nagrywanie.
  3. Możemy zatrzymać nagrywanie, kiedykolwiek chcemy.
  4. Gdy nagrywanie zostanie zakończone, nagrana zawartość staje się dostępna dla wszystkich uczestników połączenia i mogą oni ją odtwarzać.

Jeżeli jesteśmy Skype Insiderami i posiadamy iPhone'a lub iPada, upewnijmy się, że nasza wersja Skype została zaktualizowana do wersji 8.27. Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do ogólnodostępnego (poza programem Insider) wydania komunikatora.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/skype-brings-call-recording-feature-to-ios-users/

Polecamy również w kategorii Skype na iOS