Francja dołącza do grupy regionów Azure

Francja dołącza do grupy regionów Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:27
13.12.2017
0 komentarzy
852 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział uruchomienie Regionów Azure we Francji, co pozwoli klientom z całego świata wdrażać usługi i testować środowiska znajdujące się fizycznie we Francji. Nowy region France Central oferuje strefy dostępności (Azure Availability Zones) z 99,99% gwarancją dostępności maszyn wirtualnych. Regiony są na razie dostępne w wersji Preview, a ich centra mieszczą się w Paryżu (Francja Srodkowa) i Marsylii (Francja Południowa).

"Platforma Azure jest ogólnie dostępna w 36 regionach na całym świecie. Ponadto ogłoszono plany dotyczące 6 kolejnych regionów. Ekspansja geograficzna ma dla nas wysoki priorytet, ponieważ chcemy oferować wyższą wydajność oraz spełniać wymagania i preferencje klientów w zakresie lokalizacji danych" - informuje Microsoft. Azure Availability Zones to lokalizacje odizolowane od ewentualnych wad w regionie Azure, zapewniające dodatkowe zasilanie, chłodzenie i sieci. Dzięki temu klienci Azure mogą uruchamiać krytyczne aplikacje w chmurze o wyższej dostępności i odporności w przypadku awarii centrum danych. Strefy dostępności we Francji Centralnej można łączyć z geograficznie oddzielonym regionem Francji Południowej, co umożliwia regionalne przywracanie systemu po awarii przy zachowaniu wymagań dotyczących rezydowania danych w określonym obszarze.

Regiony Azure

"Poglądowa wersja Microsoft Azure we Francji została otwarta dla wszystkich klientów, partnerów i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) z całego świata" - pisze Tom Keane, szef działu Global Infrastructure w Microsoft Azure. "Nowe regiony Azure we Francji są częścią naszego globalnego portfolio 42 regionów, które oferują skalę potrzebną, by przybliżyć aplikacje do użytkowników i klientów z całego świata. Wciąż traktujemy geograficzną ekspansję Azure jako priorytet, aby zapewniać wyższą wydajność i dostępność, spełniać lokalne wymagania prawne i wspierać preferencje klientów dotyczące lokalizacji danych". Microsoft zaznacza, że nowe regiony będą oferować taką samą niezawodność i wydajność klasy enterprise, jak pozostałe dostępne regiony.

Firma chwali się również tym, że "Dostępność platformy Azure ogłoszono w 42 regionach (to więcej niż oferują wszyscy inni dostawcy usług w chmurze). Ułatwia to wybór centrum danych i regionów świadczenia usługi Azure spełniających potrzeby Twoje i Twoich klientów"


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-azure-preview-with-azure-availability-zones-now-open-in-france/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor