Forza trafi na smartfony i tablety?

Forza trafi na smartfony i tablety?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:26
04.03.2019
916 wyświetleń

Forza Horizon 4 podbiła serca ogromnej ilości użytkowników na całym świecie. Do tej pory gra ta trafiła na konsole Xbox 360, Xbox One oraz na komputery PC. To jednak nie koniec drogi i Microsoft najwyraźniej planuje rozwinąć serię na jeszcze jedną, mobilną platformę. Skąd takie przypuszczenia? Jak zwykle z przecieku, który jest efektem małej wpadki jednego z managerów społeczności w studiu Turn 10, które jest odpowiedzialne za serię Forza.

Przeciek ten jest dosyć zabawny - w poście dotyczącym tygodniowego podsumowania, zamieszczonym na stronie forzamotorsport.net, w jednym z akapitów poinformowano o zwycięstwie pewnego gracza w zawodach w grze Forza Motorsport 7. W akapicie tym umieszczono odnośnik do artykułu na ten temat. Przynajmniej w teorii, bo przez pewien czas link był niewłaściwy i prowadził w zasadzie donikąd, bo była to ścieżka lokalna. Lecz najciekawsze są informacje, jakie w tej ścieżce umieszczono. Oto cały link:

file:///C:/Users/brianek/Documents/Week in Review/Developed in partnership with UK-based studio, Electric Square, Forza Street is built from the ground up to support a wide range of Windows 10, iOS, and Android devices.

Dużo wyjaśniać nie trzeba. Powyższe informacje wskazują wprost, że wraz ze studiem Electric Square tworzona jest gra Forza Street, która ma docelowo trafić na Windows 10 (za pośrednictwem Microsoft Store), iOS oraz na Androida. Autorem posta i jednocześnie pracownikiem Turn10 odpowiedzialnym za wsparcie społeczności jest Brian Ekberg. Najwidoczniej wystarczyła chwila nieuwagi przy kopiowaniu i poufne dane wyciekły. Choć nie można też wykluczyć, że jest to kontrolowany wyciek, przygotowany tylko dla spostrzegawczych. Jeśli tak - to najwyraźniej się udało!

Jest to na pewno bardzo ciekawa informacja, a Forza Street ma szansę powtórzyć sukces większych sióstr. Pytanie tylko, czy twórcy będą chcieli pójść śladami takich tytułów, jak Asphalt, czy może postarają się odwzorować realia znane choćby z Forzy Horizon. To znaczy otwarty świat, rozgrywka multiplayer i mnóstwo samochodów. Brzmi apetycznie!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/is-forza-street-microsofts-new-mobile-racing-game/

Polecamy również w kategorii Gry