Forza Horizon 5 gotowa do sprzedaży! Premiera już 9 listopada

Forza Horizon 5 gotowa do sprzedaży! Premiera już 9 listopada

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:32
19.10.2021
1898 wyświetleń

Forza Horizon 5 oficjalnie otrzymała status GOLD. Oznacza to, że produkcja gry została zakończa i jest gotowa do sprzedaży. Premiera najnowszej odsłony jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych zaplanowana jest na 9 listopada. Gra będzie dostępna na platformach PC, Xbox One, Xbox Series X|S i od dnia premiery będzie dostępna w Xbox Game Pass.

Microsoft zaprezentował nową część Forzy Horizon podczas tegorocznych targów E3. W tym czasie gra była już w końcowej fazie produkcji. Chociaż gry z serii Forza Horizon trafiają do graczy z reguły co dwa lata, studio Playground Games otrzymało na rozwój tytułu dodatkowy rok. Mike Brown, dyrektor kreatywny studia, powiedział, że dodatkowy czas został maksymalnie wykorzystany. Deweloperzy i specjaliści z branży motoryzacyjnej w dużej mierze skupi się na poprawie zachowania samochodów w różnych konfiguracjach na różnych nawierzchniach, aby doświadczenie jak najbardziej przypominało to, które znamy z jazdy samochodem w prawdziwym świecie. Jednocześnie gra ma spełnić oczekiwania fanów symulatorów i arcadowych graczy.

W Forzie Horizon 5 z Wielkiej Brytanii gracz przenosi się do Meksyku. Otwarty świat będzie blisko 50% większy od poprzedniej części, a gracz będzie mógł przemierzyć aż 11 obszarów klimatycznych w tym miasta, pustynie, dżungle, bagna, fermy i wybrzeże. Do gry wracają też pory roku, które będą się dynamicznie zmieniać tak jak w prawdziwym świecie i przedstawiać warunki, jakie naprawdę panują w Meksyku latem, wiosną, jesienią i zimą. Poza standardowym trybem pojedynczego gracza, w którym będzie do przejechania mnóstwo różnego rodzaju wyścigów, na uwagę zasługują tryby w grze wieloosobowej. Horizon Arcade będzie skupiał się na minigrach oznaczonych różowym punktem na mapie, w których gracze będą mieli za zadanie m.in. niszczyć piniaty lub wjechać w tarcze. Horizon Tour będzie zbiorem wyścigów i przejazdów, w których można brać udział z przyjaciółmi lub obcymi graczami. Punktem startowym będzie odpowiedni hub, w którym gracze będą mogli zaprezentować swoje samochody i rozmawiać z innymi. Horizon Open to zaktualizowane tryby Team Adventure i Online Adventure z poprzednich edycji serii. Tryb Horizon Open stawia na relaksującą rozgrywkę w wyścigach, drifcie i prostym trybie Battle Royale, w którym każdy będzie zaczynał tym samym modelem auta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/forza-horizon-5-has-officially-gone-gold/1100-6497181/

Polecamy również w kategorii Xbox