Forza Horizon 3 zaktualizowana w 4K dla Xbox One X

Forza Horizon 3 zaktualizowana w 4K dla Xbox One X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:59
15.01.2018
2398 wyświetleń

Od chwili wydania w 2016 r. Forza Horizon 3 podbiła serca milionów graczy na Xbox One i Windows 10, będąc najwyżej cenionym tytułem ekskluzywnym konsoli. Dziś gra otrzymała aktualizację rozszerzającą dla Xbox One X, którą posiadacze nowej konsoli mogą pobrać zupełnie za darmo. Na co - oprócz 4K Ultra HD i HDR - liczyć mogą gracze? Odpowiedź poznacie poniżej. Zachęcamy też do obejrzenia premierowego zwiastuna aktualizacji!

Forza Horizon 3 - Xbox One X

Forza Horizon 3 dla Xbox One X napędzana jest przez ten sam podrasowany silnik ForzaTech, który posłużył również do rozszerzenia Forzy Motorsport 7. Jak mówi Brian Ekberg, Forza Community Manager, dzisiejsza aktualizacja pozwoli graczom doświadczyć natywnego 4K oraz dodatkowych ulepszeń graficznych, wliczając w to poprawioną rozdzielczość odbić na samochodach i cieni, poprawioną szczegółowość tekstur dróg i terenów. Rozdzielczość 4K będzie w pełni kompatybilna z oboma dodatkami Blizzard Mountain i Hot Wheels. Z okazji dzisiejszej premiery aktualizacji deweloperzy przygotowali nowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Prócz wyżej wymienionych nowości deweloper obiecuje zwiększenie LOD (poziomu szczegółowości) i odległości rysowania. Połączenie 4K z HDR sprawdzi się z kolei podczas patrzenia w niebo, które w Forzie Horizon 3 odgrywa znaczącą rolę, zmieniając się dynamicznie i nadając każdej scenie specyficzną atmosferę. HDR mogą też podziwiać gracze na Xbox One S. Wróćmy jednak do nowszej konsoli.

Jako że temat FPS-ów został pominięty, możemy zakładać, że Forza Horizon 3 w 4K nie wyciągnie na Xbox One X 60 klatek na sekundę, ale zostanie przy wciąż bezpiecznych 30. Z drugiej strony Ekberg przyznawał, że mimo rozszerzeń Forza pozostawia konsoli wciąż sporo wolnego CPU i GPU.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/forza-horizon-3-to-get-xbox-one-x-enhancements-today

Polecamy również w kategorii Xbox One X