Fortnite dostępny za darmo w Xbox Cloud Gaming na Androida, iOS, iPadOS i PC

Fortnite dostępny za darmo w Xbox Cloud Gaming na Androida, iOS, iPadOS i PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:03
05.05.2022
1999 wyświetleń

Microsoft ogłosił, że nawiązał współpracę z Epic Games, aby wprowadzić Fortnite do Xbox Cloud Gaming. Popularna strzelanka wieloosobowa będzie dostępna za darmo na obsługiwanych urządzeniach z przeglądarką w 26 różnych krajach. Pozwoli to grać w Fortnite na urządzeniach z niższej półki, a także oznacza powrót tytułu na iOS i Androida po walce Epic Games z Apple i Google o możliwość prowadzenia niezależnych transakcji.

W połowie 2020 roku Epic Games pozwał Apple i Google za usunięcie jego gry i monopolizm. Kością niezgody była funkcjonalność Direct Payment, która umożliwia płatności w grze z pominięciem systemu Apple, który od każdej takiej transakcji inkasuje własną marżę. Koniec końców Fortnite zniknął z obu sklepów, jednak dzięki chmurze gamingowej Xbox zasady Apple'a i Google'a tracą jakiekolwiek znaczenie.

Aby zagrać w Fortnite, będziemy potrzebować jedynie konta Microsoft i telefonu lub tabletu z iOS, iPadOS lub Androidem bądź komputera z Windows oraz dostępu do Internetu. Nie musimy niczego instalować ani nawet wykupywać subskrypcji Xbox Game Pass w którejkolwiek z jego opcji. Wystarczy wejść na Xbox.com/play w przeglądarce internetowej i zalogować się, a następnie wybrać Fortnite.

Co zabawne, w tweecie informującym o dostępności swojej gry na nowej platformie Tim Sweeney, CEO i założyciel Epic Games, nawiązuje do niesławnej praktyki "Apple tax" obowiązujacej w App Store: Monumentalne wieści, wszyscy! Fortnite jest teraz dostępny do zagrania ZA DARMO, streamowany do przeglądarek internetowych na iPhonie, iPadzie i Androidzie poprzez Xbox Cloud. Bez wymaganej subskrypcji, bez 30% podatku Apple.

Microsoft planuje dodawać więcej gier Free-to-play do katalogu Xbox Cloud Gaming. Usługa wyszła z serwerów Xbox One S ze wsparciem dla samego Androida i teraz obsługuje iOS, Windows i Xbox. Jest napędzana w całości przez serwery oparte na Xbox Series X. Microsoft twierdzi, że gracze w 26 krajach grali na ponad 6000 rodzajów urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2022/05/05/play-fortnite-with-xbox-cloud-gaming-for-free/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox