Flow - udostępniamy przycisk uruchamiający przepływ współpracownikom

Flow - udostępniamy przycisk uruchamiający przepływ współpracownikom

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
03.04.2018
758 wyświetleń

Microsoft Flow pozwala tworzyć przepływy, z których będziemy korzystać tylko my lub cały zespół. W tej serii poradników omówiliśmy przepływy indywidualne, ale jeżeli któryś z nich uznamy za godny polecenia współpracownikom, możemy im taki przepływ udostępnić. W tym poradniku pokażemy, jak za pomocą przycisku udostępnić jeden z wcześniej utworzonych przepływów.

 1. Uruchamiamy aplikację Microsoft Flow.
 2. Przechodzimy do kategorii Przyciski.
 3. Przy pożądanym przycisku przepływu wybieramy menu opcji dodatkowych, oznaczone trzema kropkami.
 4. Przycisk przepływu

  W dolnej części ekranu zostanie rozwinięte menu udostępniania. Dostępne są tu dwie opcje. Pierwsza to wysłanie zaproszeń do korzystania z przepływu w wiadomości e-mail, a druga to przekazanie odnośnika do przepływu za pomocą aplikacji zewnętrznych (innych niż Microsoft Flow).

  Menu opcji udostępniania przycisku

 5. Wybór pierwszej opcji, czyli Zaproś innych, przeniesie nas do ekranu, gdzie będziemy mogli wybrać współpracowników z bazy kontaktów Office 365, którym chcemy przekazać dostęp do przepływu. Proces udostępniania w tej metodzie kończymy, wybierając polecenie Wyślij, dostępne w prawym górnym rogu.
 6. Wysyłanie zaproszeń z dostępem do przepływu

 7. Wybór opcji Udostępnij link do przycisku wywoła dodatkowe menu, gdzie wskazujemy aplikację zewnętrzną (wiadomości SMS, sieci społecznościowe, programy pocztowe), za pomocą której chcemy przekazać odnośnik z dostępem do przepływu.

Aplikacje do udostępniania przepływu

Aplikacje do udostępniania przepływu


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android