Flow - tworzymy przepływ z powiadomieniem wypychanym o wiadomości od menedżera

Flow - tworzymy przepływ z powiadomieniem wypychanym o wiadomości od menedżera

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
27.03.2018
1097 wyświetleń

Odbierając codziennie kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych wiadomości e-mail, łatwo się pogubić i przegapić te, które są dla nas najistotniejsze. Aby nie umknęły nam pewne wiadomości, na przykład od naszego bezpośredniego przełożonego, możemy utworzyć przepływ, który będzie wysyłał nam dodatkowe powiadomienie o otrzymaniu takiej wiadomości. W tym poradniku pokażemy, jak to zrobić.

 1. Uruchamiamy aplikację Microsoft Flow.
 2. Przechodzimy do kategorii Przeglądaj. W sekcji Mobilne odnajdujemy szablon przepływu o nazwie Otrzymaj powiadomienie wypychane po odebraniu wiadomości e-mail od szefa. Wybieramy element i w następnym ekranie naciskamy polecenie Użyj tego szablonu.
 3. Lista dostępnych szablonów

  Szczegóły wybranego szablonu

  Ten przepływ składa się z czterech kroków, przy czym jeden z nich jest warunkiem. Pierwszy krok to wyzwalacz przepływu, uruchamiany po nadejściu wiadomości e-mail. W kroku drugim przepływ pobiera z usługi Office 365 informacje o naszej pozycji w hierarchii przedsiębiorstwa, czyli sprawdza, czy w ogóle posiadamy przełożonego. W kroku trzecim przepływ pobiera z usługi Office 365 informacje o naszym przełożonym. Czwarty krok to warunek, który sprawdza, czy adres e-mail nadawcy wiadomości jest zgodny z tym pobranym z Office 365 w kroku trzecim, identyfikującym menedżera. Jeśli warunek zostanie spełniony poprawnie, otrzymamy powiadomienie o nadejściu wiadomości od przełożonego. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, czyli nadawcą wiadomości będzie ktoś inny, nie zostanie dokonana żadna czynność i przepływ zakończy swoją pracę. Wszystkie kroki przepływu przedstawiamy na poniższym schemacie.

 4. Tworzenie przepływu kończymy, wybierając polecenie Utwórz.
 5. Po zapisaniu przepływ zostanie aktywowany. Od tej chwili po nadejściu wiadomości od naszego bezpośredniego przełożonego będziemy otrzymywać dodatkowe powiadomienie - jak na poniższym zrzucie ekranu.

  Powiadomienie o odebranej wiadomości od przełożonego

  Kroku przepływu


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android