Menu kategorii
 • Firmowy portal społecznościowy Yammer

  Firmowy portal społecznościowy Yammer

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  00:00
  29.12.2017
  1239 wyświetleń

  Portale społecznościowe to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych elementów dwóch pierwszych dekad XXI wieku. Od gwałtownego rozrostu setek konkurujących o użytkownika stron przez powolną dominację kilku największych graczy na rynku, zarówno globalnym, jak i lokalnym, aż po aktualnie całkowitą przewagę Facebooka i Google na całym świecie. Portale społecznościowe, choć aktualnie mocno krytykowane za zawłaszczenie chyba każdego aspektu życia człowieka, niewątpliwie są pozytywnym zjawiskiem łączącym ludzi i sprawiające, że świat nigdy nie był tak mały. Portale społecznościowe wprowadziły do naszego życia wiele przydatnych i ułatwiających komunikację elementów. Zresztą warto mieć na uwadze, że tak zwane pokolenie millenialsów jest głęboko zaangażowane w wykorzystanie nowych technologii, a portale społecznościowe to ich chleb powszedni. Roczniki te albo już wkroczyły, albo za chwilę wkroczą na rynek pracy. Firmy powinny wykorzystać więc wszystkie nowinki, tak aby ułatwić im pracę, usprawniając jednocześnie działanie całej firmy.

  Microsoft Yammer

  Dobra komunikacja to podstawa wydajnej i bezproblemowej pracy w każdej, dużej czy małej, firmie. Nie dziwi więc fakt, że dobrodziejstwa portali społecznościowych wykorzystywane są również w korporacjach. Przykładem takiego zastosowania jest aplikacja Yammer – portal społecznościowy dla firm. Jest to usługa dostępna za darmo (w modelu freemium niektóre elementy są płatne), wchodząca w skład usługi Office 365. Na pierwszy rzut oka od razu przychodzą do głowy skojarzenia z Facebookiem. Nie jest to bezpodstawne – Yammer czerpie z giganta społecznościowego pełnymi garściami.

  Yammer pozwala na udostępnianie treści i współpracę w wewnętrznej sieci współpracowników, w wersji przeglądarkowej lub w postaci aplikacji mobilnej na iOS, Android i Windows 10 Mobile (Windows Phone). Pełna integracja z resztą usług pakietu Office - wszystko to w formie przystępnego portalu społecznościowego, który umożliwia tworzenie grup zawierających elastyczny i otwarty obszar roboczy usprawniający znacznie pracę nad projektami. Integracja z Office Graph zapewnia szybkie i precyzyjne wyniki wyszukiwania wyników, spersonalizowane dla konkretnego użytkownika. Kanał informacyjny Odkryj – odpowiednik facbookowej tablicy, sprawi, że będziemy na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w firmie.

  Aplikacje do zarządzania komunikacją w firmie potrafią być strasznie nieintuicyjne, a wiele elementów jest rozrzuconych po kilku osobnych usługach. Yammer potrafi to wszystko połączyć w całość, ułatwiając komunikację i podając wszystko w znanej każdemu oprawie portalu społecznościowego. Do tego Yammer w wersji Premium zapewnia tak ważne dla działania każdej firmy bezpieczeństwo. Pełny panel administracyjny pozwala na całkowitą kontrolę nad udostępnianymi w serwisie treściami. Yammer to całkiem nowe podejście do organizacji pracy w firmie. Jego wdrożenie pozytywnie wpłynie na działanie każdej firmy, która chce się rozwijać przy wykorzystaniu nowych technologii.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Podstawowe czynności