Firefox 69 już dostępny do pobrania. Co nowego?

Firefox 69 już dostępny do pobrania. Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:45
02.09.2019
1223 wyświetlenia

Już jutro Mozilla zacznie udostępniać Firefoksa 69 użytkownikom z całego świata, ale jeśli nie możecie się już doczekać, instalator można pobrać ręcznie z serwera. Lista zmian dla wydania finalnego jeszcze się nie ukazała. Będziemy więc posiłkować się listą z ostatniego wydania beta, która daje dobry ogląd tego, co znajduje się w wersji ostatecznej.

Firefox 69 powinien działać optymalniej od poprzednich wersji, jako że przeglądarka przekazuje systemowi Windows zestaw poziomów priorytetu dla poszczególnych procesów. Oznacza to, że procesor poświęci więcej czasu na zadania, nad którymi aktywnie pracujemy, a mniej na rzeczy w tle. Wyjątek stanowi odtwarzanie wideo i audio. Jest też coś dla użytkowników Mac. Na komputerach z dwoma kartami graficznymi Firefox będzie agresywniej próbował przerzucić się na tryb oszczędzania baterii przy wyświetlaniu zawartości WebGL. Oprócz tego Finder na macOS wyświetla teraz postępy pobierania plików. Ostatnią na tej liście ważną nowością jest dodanie wsparcia dla rozszerzenia Web Authentication HmacSecret za pośrednictwem Windows Hello. Działa to w Windows 10 w wersji minimum 1903.

Co zostało zmienione? Przede wszystkim obsługa zawartości Flash. Usunięto opcję "Zawsze aktywuj", dlatego przeglądarka będzie wymagała zgody użytkownika za każdym razem, gdy ten będzie chciał otworzyć zawartość Flash na stronie. Poza tym Firefox przestaje domyślnie ładować userChrome.css lub userContent.css. Jeśli chcemy nadal personalizować Firefoksa z użyciem tych plików, powinniśmy zmienić wartość ustawienia toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets na true.

Instalator pełnego Firefoksa 69.0 można pobrać ręcznie z serwera FTP Mozilli. Wygodniej jednak będzie poczekać do jutra na automatyczną aktualizację.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.mozilla.org/en-US/firefox/69.0beta/releasenotes/

Polecamy również w kategorii Firefox