Finalna kompilacja Windows 10X w drodze do producentów OEM

Finalna kompilacja Windows 10X w drodze do producentów OEM

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:29
11.01.2021
2440 wyświetleń

W grudniu pojawiły się nieoficjalne doniesienia o skompilowaniu przez Microsoft finalnej wersji Windows 10X, która miała trafić do partnerów sprzętowych. Chodziło o build 20279. Okazuje się tymczasem, że prawdopodobnie nie jest to wersja RTM, jak wcześniej sądzono. W efekcie premiera nowego wariantu Dziesiątki znów się przesunęła — być może aż do wiosny.

W zeszłym miesiącu Zac Bowden z WindowsCentral pisał, że finalny build 20279 czekają jeszcze wewnętrzne poprawki, a następnie trafi on na pierwsze urządzenia z Windows 10X. Hipoteza musiała zostać zweryfikowana, gdy Microsoft wypuścił kolejny build o numerze 20280 w gałęzi 10X. Musieli znaleźć buga w 20279. Tak czy inaczej testy nadal trwają. OEM-y powinni dostać te ostatnie kawałki w ciągu następnych kilku tygodni — pisze Bowden na Twitterze.

Choć do wydania kompilacji RTM mogło zostać tylko parę tygodni, pierwsze urządzenia z Windows 10X mogą ukazać się dopiero na wiosnę. Początkowo zakładano, że system zadebiutuje na Surface Neo, jednak z powodu komplikacji (zwłaszcza z obsługą Win32) postanowiono, że trafi najpierw na klasyczne laptopy i tablety, które staną się konkurencją dla tanich Chromebooków.

Windows 10X to specjalny wariant Windows 10 o takich cechach, jak szybkie aktualizacje, bezpieczeństwo dzięki trybowi "tylko do odczytu" i izolowaniu aplikacji, wysoka wydajność, uproszczona powłoka oraz wsparcie dla aplikacji UWP, Win32 (docelowo) i PWA.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10x-rtm-delayed/

Polecamy również w kategorii Windows 10X