Facebook wypuścił nową aplikację Messenger dla Windows i Mac

Facebook wypuścił nową aplikację Messenger dla Windows i Mac

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:51
02.04.2020
4349 wyświetleń

Od 28 lutego aplikacja desktopowa Facebook dla Windows przestała być dostępna, ale nie dotyczy to Messengera. Przeciwnie, otrzymał on potężną aktualizację zarówno na PC z Windows, jak i komputery Mac. Przez ostatni miesiąc Facebook rejestrował wzmożone użycie Messengera w przeglądarce, co jest zrozumiałe w warunkach społecznej izolacji. Teraz sporo ulepszeń dotarło również do jego samodzielnej aplikacji.

Teraz — bardziej niż kiedykolwiek — ludzie używają technologii, by pozostawać w kontakcie z najważniejszymi osobami, nawet gdy są fizycznie rozdzieleni. W ciągu zeszłego miesiąca zaobserwowaliśmy ponad 100% wzrost użycia przeglądarki desktopowej u ludzi wykonujących połączenia głosowe i wideo w Messengerze. Teraz dzięki aplikacjom na macOS i Windows najlepszy Messenger trafia na desktopy, wliczając w to nielimitowane i darmowe grupowe połączenia wideo.
— Stan Chudnovsky, VP of Messenger, facebook

Facebook Messenger - grupowe połączenia wideo

Nowa aplikacja Messenger wprowadza:

  • Grupowe połączenia wideo na dużym ekranie: Pozostawaj w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, dołącz do treningu etc.
  • Łatwe połączenia: Nie musisz znać czyjegoś e-maila czy numeru, jako że wszyscy znajomi z Facebooka mają Messengera.
  • Wielozadaniowość: Twoje czaty są łatwo dostępne i możesz wskakiwać i wyskakiwać z nich w aplikacji, robiąc na komputerze coś innego.
  • Powiadomienia: Możesz otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach i szybko znaleźć czat, którego szukasz. Możesz wybrać, czy wyciszyć powiadomienia na stałe, czy tylko tymczasowo.
  • Czat między telefonami i komputerami: Nigdy nie przegapisz połączenia ani wiadomości niezależnie od używanego urządzenia.
  • Wszystko, co kochasz w Messengerze, na większym ekranie: Wliczając w to ciemny motyw i GIF-y.

Jak widać, Messenger dla komputerów PC i Mac nadrobił zaległości względem wersji mobilnej. Nową wersję można już pobrać z Microsoft Store i Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://messengernews.fb.com/2020/04/02/messenger-comes-to-the-big-screen-new-desktop-app-for-group-video-calls-and-chats-to-help-people-stay-better-connected/

Polecamy również w kategorii Facebook