Facebook ułatwia teraz kasowanie starych postów

Facebook ułatwia teraz kasowanie starych postów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:15
02.06.2020
1875 wyświetleń

Jak usunąć stare posty na Facebooku? Do tej pory wymagało to długiego przewijania tablicy lub dziennika aktywności i usuwania ich pojedynczo. Dość uciążliwe, gdy chcemy wykasować aktywność, która miała miejsce przykładowo kilkanaście lat temu. Facebook wreszcie coś z tym zrobił. Firma dodała narzędzie, dzięki któremu łatwiej jest zaprowadzić porządek na osi czasu.

Nowa funkcjonalność nosi nazwę Manage Activity (Zarządzaj aktywnością) i umożliwia hurtowe wymazywanie starych postów, zdjęć i filmów. Pozwala usunąć za jednym zamachem wszystko, co spełnia kryteria treści lub daty. Nasze posty możemy filtrować także według oznaczonych w nich osób. Jeśli zmienimy zdanie o czymś, co usunęliśmy, mamy jeszcze 30 dni na cofnięcie operacji, nim Facebook usunie zawartość na zawsze.

Facebook

Zostaje też wprowadzona alternatywa dla usuwania — stare posty można zarchiwizować. Wówczas stają się one widoczne tylko dla użytkownika. W razie potrzeby posty można przywrócić, by stały się widoczne dla pozostałych.

Funkcjonalność zarządzania aktywnością zostanie uruchomiona najpierw w aplikacji mobilnej, a później trafi też do Facebooka w przeglądarce i Facebook Lite. Wydawca zapowiada wzbogacanie jej o kolejne funkcje w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://about.fb.com/news/2020/06/introducing-manage-activity/

Polecamy również w kategorii Facebook