Facebook płaci użytkownikom za wypełnianie ankiet i udział w innych badaniach

Facebook płaci użytkownikom za wypełnianie ankiet i udział w innych badaniach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:46
26.11.2019
974 wyświetlenia

Facebook powołał do życia Viewpoints, nową aplikację na Androida i iOS, która pozwala użytkownikom zmonetyzować swoją prywatność otrzymywać nagrody pieniężne za uczestniczenie w różnych programach badawczych, takich jak ankiety. Z biegiem czasu dodawane będą kolejne programy, proszące o wybrane informacje o użytkowniku. Nagrody będą przyznawane w formie punktów. Gdy zbierze się ich wystarczająca ilość, można będzie je wymienić na prawdziwe pieniądze, przelewane na konto PayPal.

Przedstawiamy dziś Facebook Viewpoints, nową aplikację badania rynku, która nagradza ludzi za udział w ankietach, zadaniach i badaniach. Wierzymy, że najlepszym sposobem na poprawę produktów jest otrzymanie wglądów bezpośrednio od ludzi, którzy ich używają. Użyjemy tych wglądów, by poprawić produkty, takie jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Portal i Oculus, a także by przynieść korzyści szerszej społeczności.
— Erez Naveh, Product Manager, Facebook

Aby zapewnić aplikacji dobry start, Facebook otworzył ankietę o dobrym samopoczuciu, z której dane pomogą firmie tworzyć produkty ograniczające negatywny wpływ mediów społecznościowych i rozszerzające korzyści. Za udział w badaniu użytkownicy otrzymają 1000 punktów, co przekłada się na 5 dolarów.

Facebook, delikatnie mówiąc, nie jest w najlepszym położeniu, by prosić użytkowników o więcej danych, jednak firma przekonuje, że szanuje prywatność. Viewpoints w przypadku każdego zadania powie użytkownikowi, jakie informacje będą gromadzone i jak zostaną użyte — jeszcze przed rejestracją do zadania. Sama aplikacja poprosi użytkownika o imię, wiek, płeć, kraj zamieszkania i adres e-mail.

Facebook

Facebook twierdzi też, że informacje nie będą odsprzedawane podmiotom zewnętrznym. Aktywność z Viewpoints nie będzie publikowana na Facebooku bez zgody użytkownika, a ten z kolei może wycofać się z aplikacji w dowolnym momencie. Facebook Viewpoints można już pobrać na Androida i iOS. Na chwilę obecną w programie mogą uczestniczyć tylko osoby z USA posiadające konto na Facebooku. W przyszłym roku zostanie on rozszerzony na kolejne regiony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://about.fb.com/news/2019/11/introducing-facebook-viewpoints/

Polecamy również w kategorii Facebook