Facebook kończy ze wsparciem starszych wersji Windows Mobile i PC

Facebook kończy ze wsparciem starszych wersji Windows Mobile i PC

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:43
28.03.2017
1579 wyświetleń

Facebook i Messenger są jednymi z najpopularniejszych aplikacji, jakie można znaleźć na urządzeniach mobilnych. Twórcy wyżej wymienionych aplikacji potwierdzili informację, że nie będą ich dłużej wspierać na urządzeniach ze starszą wersją systemu Windows. Ta decyzja może wymusić na niektórych użytkownikach zaktualizowanie systemu do Dziesiątki.

W przypadku posiadaczy telefonów z systemem Windows na pokładzie, aż 76,3% z nich korzysta z systemu Windows 8.1. Niestety Facebook informuje, że jedynym rozwiązaniem umożliwiającym korzystanie z najnowszej wersji aplikacji jest zaktualizowanie systemu. Podobnie sprawa wygląda z Windows na PC, aczkolwiek tutaj liczba użytkowników wersji starszej niż Windows 10 jest niewielka. Wraz z końcem marca Facebook zakończy wsparcie dla aplikacji:

  • Facebook dla telefonów z systemem Windows Phone,
  • Messenger dla Windows Phone 8 i 8.1,
  • Facebook da Windows 8 i 8.1 w wersji PC.

Koniec aktualizacji aplikacji Facebook i Messenger

Część użytkowników zapewne zacznie się zastanawiać nad zaktualizowania systemu do najnowszej wersji, co współgra z polityką Microsoftu. Z drugiej jednak strony użytkownicy Windows Phone, których i tak już jest niewiele, mogą zdecydować się na całkowitą zmianę telefonu i systemu na inny niż Windows. Przed Microsoftem stoi nie lada wyzwanie, jeżeli chce się stać konkurencyjny na rynku telefonów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/facebook-messenger-on-windows-phone-81-to-reportedly-be-deprecated-at-the-end-of-march

Polecamy również w kategorii Facebook