Menu kategorii
 • Excel w przeglądarce z nową paletą kolorów i narzędziami stylizacji

  Excel w przeglądarce z nową paletą kolorów i narzędziami stylizacji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:53
  27.04.2021
  1649 wyświetleń

  Aplikacje pakietu Office 365 w wersjach online są przyzwoitą alternatywą dla tych, którzy chcą za darmo korzystać z okrojonej wersji oprogramowania lub nie chcą instalować/otwierać samodzielnych aplikacji. Microsoft stale aktualizuje internetowe wersje programów Excel, PowerPoint, Word i wielu innych, aby ulepszyć interfejs użytkownika i wprowadzać więcej funkcji ze stacjonarnych odpowiedników.

  Ostatnio taką aktualizację zaliczył Excel w przeglądarce. Co się w niej znalazło? Zacznijmy od nowych opcji dostosowywania kolorów przy pomocy nowej palety. Jak widać na zrzucie ekranu, można teraz kliknąć opcję "więcej kolorów", by otworzyć okno z paletą niestandardowych barw, w którym można przeciągać wskaźnikiem myszy, aby wybrać żądany kolor. Alternatywą jest bezpośrednie wprowadzenie wartości RGB lub HEX.

  Pozostałe nowości w tej aktualizacji to:

  • Galeria stylów tabeli, która w spójny i czytelny sposób przedstawia gotowe do wyboru style fontów, liczb, obramowania i cieniowania.
  • Rysowanie i wymazywanie obramowania, które pozwalają wyróżnić część danych na tle innych poprzez dodanie lub usunięcie ramek oraz siatki.
  • Minipasek narzędzi, dostępny po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, dający szybki dostęp do poleceń formatowania.
  • Więcej funkcji formatowania tabel, w tym wybieranie opcji układu i stylu, zmiana nazwy tabeli, dodawanie wiersza sumy i formatowanie dowolnych danych jako tabela.
  • Nowe doświadczenie drukowania (wkrótce), które pozwoli podejrzeć i spersonalizować to, co ma zostać wydrukowane.

  To tylko parę z ostatnich ulepszeń. Microsoft zapowiada, że nadchodzą kolejne!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/excel-blog/what-s-new-in-excel-for-the-web/ba-p/2278230

  Polecamy również w kategorii Office 365