Excel lepiej zoptymalizowany dla słabszych maszyn (Office Insider, wersja 2206)

Excel lepiej zoptymalizowany dla słabszych maszyn (Office Insider, wersja 2206)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:51
09.05.2022
1989 wyświetleń

Microsoft Office Insider w Windows Beta Channel otrzymał majową aktualizację do wersji 2206 (build 15227.20000). Wśród nowości znajdziemy dyktowanie notatek w OneNote, kilka optymalizacji wydajności i szybkości w Excelu oraz łatwiejszy dostęp do dokumentów pakietu Office na pulpicie. Pełna lista nowości poniżej.

OneNote

Sporządzanie notatek za pomocą głosu dzięki funkcji Dyktowanie

Używanie głosu, aby dyktować treści, jest szybkim sposobem na tworzenie notatek, pozwalającym uwolnić ręce i przelewać myśli do trzech razy szybciej niż poprzez pisanie. Dyktowanie w OneNote jest już dostępne dla użytkowników w Windows Beta Channel. Aby z tego skorzystać, wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu Dyktowanie na karcie Narzędzia główne.

Dyktowanie w OneNote

Excel

Optymalizacja przeliczania na urządzeniach z ograniczonymi zasobami

Na urządzeniach z ograniczonymi zasobami (dwa rdzenie lub mniej i 8 GB RAM lub mniej) program Excel domyślnie dokonuje teraz obliczeń w bardziej optymalny sposób, przetwarzając je w pojedynczym wątku procesora. W większości przypadków użytkownicy tych urządzeń zauważą szybsze obliczenia. W niektórych przypadkach, które wymagają większych zasobów, użytkownicy mogą zechcieć zmienić ustawienie domyślne. Można wówczas kliknąć Plik > Opcje > Zaawansowane > Formuły i w ustawieniu Liczba wątków obliczeń wybrać 2.

Przyspieszenie wprowadzania formuł

Czas potrzebny na wprowadzenie formuły w komórce uległ przyspieszeniu dzięki zmniejszeniu użycia pamięci. Stało się to możliwe dzięki wydajniejszym żądaniom alokacji pamięci i optymalizacji przerysowywania widocznego zakresu wokół edytowanej komórki. Optymalizacje te są bardziej zauważalne na słabszych urządzeniach z wolniejszą pamięcią lub wolniejszą przepustowością pamięci procesora.

Szybszy i bardziej wydajny Autofiltr

Funkcja AutoFilter jest teraz zauważalnie szybsza. Ulepszenia te osiągnięto poprzez zmniejszenie zużycia pamięci i optymalizację połączeń wykonywanych przez algorytm porównywania filtra. Optymalizacje są szczególnie zauważalne na urządzeniach z niższej półki, które mają mniej pamięci lub wolniejszą przepustowość pamięci procesora.

Pakiet Office

Łatwy dostęp do udostępnionych dokumentów na pulpicie

Opcja logowania do organizacji umożliwia użytkownikom-gościom dostęp do dokumentów, które zostały im udostępnione w ich aplikacjach pakietu Office, przy użyciu jednorazowego kodu dostępu lub federacji innej firmy. Funkcja była wcześniej dostępna w Office dla sieci Web, a teraz obejmuje również desktopowe aplikacje Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/windows/fast

Polecamy również w kategorii Office 365