Menu kategorii
 • Excel - jak wyłączyć aktualizacje?

  Excel - jak wyłączyć aktualizacje?

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  12:00
  14.08.2019
  4928 wyświetleń

  Excel dostępny w ramach usługi Office 365 jest aktualizowany na bieżąco pod kątem bezpieczeństwa, stabilności, ale przede wszystkim nowych funkcji. Trochę inaczej jest w przypadku Excela pochodzącego z pudełkowej wersji Microsoft Office. Dla takiej wersji użytkownicy otrzymują tylko poprawki związane z bezpieczeństwem i stabilnością, ale ich wersja programu nie otrzyma już żadnych nowości.

  Aktualizacje całego oprogramowania Microsoft Office, niezależnie od źródła pochodzenia czy wersji, odbywają się automatycznie. W większości przypadków nawet bez wiedzy użytkownika i bez większej ingerencji w zasoby komputera. Oczywiście zaleca się, aby funkcja automatycznych aktualizacji była zawsze aktywna, ale w mogą znaleźć się sytuacje, w których użytkownik będzie zmuszony je wyłączyć. W tym poradniku pokażemy, jak to zrobić.

  1. Po otwarciu programu Excel przechodzimy do menu Plik;
  2. Otwieramy sekcję Konto;
  3. Rozwijamy menu Aktualizacje pakietu Office, dostępne z prawej strony ekranu;
  4. Z menu wybieramy polecenie Wyłącz aktualizacje.

  Arkusz Excel

  Na kolejnym ekranie należy potwierdzić chęć wyłączenia aktualizacji. Po tym zabiegu aplikacje pakietu Office nie będą otrzymywały aktualizacji bezpieczeństwa, stabilności i nowych funkcji. W celu przywrócenia domyślnych ustawień, z poziomu tego samego menu możemy ponownie aktywować funkcję aktualizacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porady Excel 2019