Eleganckie, smukłe i wydajne. Przegląd nowości z rodziny Surface

Eleganckie, smukłe i wydajne. Przegląd nowości z rodziny Surface

 Damian Lejnert
Damian Lejnert
19:00
25.05.2021
2420 wyświetleń

Jeśli zapytać przypadkowych przechodniów o to, co pierwsze przychodzi im na myśl przy okazji rozmów na tematy związane z firmą Microsoft, większość bez chwili namysłu odpowiedziałaby, że gigant z Redmond kojarzy się z systemami operacyjnymi Windows. Duża część osób na pewno wskazałaby na fakt posiadania w ofercie nie tylko systemów, ale też narzędzi biurowych, pakietów Microsoft Office, a nawet Microsoft Azure — rozwijającego się zestawu usług w chmurze. Bez wątpienia padłyby również odpowiedzi wskazujące na urządzenia z rodziny Surface, bowiem już od wielu lat firma Microsoft stawia na dynamiczny rozwój segmentu hardware, a w szczególności — właśnie komputerów osobistych.

W tym temacie przez lata gigantowi udało się osiągnąć — można by rzec — prawie niemożliwe. Kiedy w 2012 roku na rynku pojawiło się w pełni konwertowalne urządzenie z linii "Surface", świat oszalał. Zamknięcie dwóch urządzeń w jednej obudowie nie było bowiem czymś oczywistym. Idea połączenia tabletu z w pełni zaawansowanym i funkcjonalnym komputerem przenośnym, choć w oczach wielu niemożliwa do zrealizowania, zmaterializowała się na naszych oczach. Co więcej, najnowsze urządzenia firmy Microsoft, pochodząc właśnie z tej linii, stały się wyznacznikiem elegancji, stylu, mobilności i niezawodności — bez względu na to, czy korzystamy ze sprzętu w celach biznesowych, czy też używamy jako kompletnego urządzenia multimedialnego, na którym obejrzymy ulubiony serial.

Surface Pro 7+

Patrząc dziś na całą rodzinę urządzeń Surface, trudno nie odnieść wrażenia, że producentowi już dawno temu udało się zrealizować wszystkie ideowe założenia, które towarzyszyły projektowi całej linii. I choć rodzina Surface w dalszym ciągu kojarzy się wszystkim z bardzo uniwersalnymi, w pełni konwertowalnymi sprzętami, to nie można zapominać, że podobnie jak wymagania klientów, tak i świat oraz technologia mkną naprzód, nie oglądając się za siebie. Nic więc dziwnego, że w portfolio producenta można dziś znaleźć nie tylko urządzenia 2 w 1, ale także w pełni funkcjonalne laptopy, a nawet stację roboczą all-in-one dla profesjonalistów. Wszystkie modele zauważalnie różnią się od siebie. Co ciekawe — zmiany te nie zawsze są jednak wyraźnie dostrzegalne. Poszczególne generacje sprzętu nie afiszują się bowiem zupełnie odmiennym wyglądem w stosunku do swoich poprzedników, bo i po co? Praktycznie każde urządzenie od Microsoft zachowuje tak rozpoznawalne, wizualne cechy swoich starszych braci (elegancję, styl, mobilność), skupiając się przede wszystkim na wnętrzu, które w przypadku wydajności i funkcjonalności jest przecież najważniejsze.

Nie inaczej jest i tym razem. W ofercie producenta od pewnego czasu pojawiają się nowości, obok których trudno jest przejść obojętnie. Nowsze wersje urządzeń są bowiem nie tylko mocniejsze, ale jeszcze bardziej funkcjonalne.

Surface Laptop 4 — lekkie i uniwersalne narzędzie pracy

Microsoft Surface Laptop 4 to pierwsza z omawianych nowości. Następca cenionej i lubianej "trójki" wywołał zachwyt na twarzach wszystkich tych, którzy oczekiwali najlepszych cech poprzednika w nieco odświeżonym i dużo wydajniejszym wariancie. Najnowszy model w dalszym ciągu dedykowany jest przede wszystkim osobom poszukującym wysokiej wydajności i najwyższej jakości wykonania w niewielkiej obudowie. To właśnie dlatego tak świetnie sprawdza się jako narzędzie biznesowe. Jest nie tylko smukły, ale też bardzo elegancki. W dalszym ciągu możemy też wybrać pomiędzy wariantem 13,5 oraz 15-calowym. Doskonały ekran o proporcjach 3:2, wysoka rozdzielczość — wszystko to zapewnić ma przede wszystkim możliwie najlepsze wrażenia w trakcie pracy bez względu na to, czy odbywa się ona w biurze, czy w trakcie podróży.

Surface Laptop 4

W jakich aspektach możemy jednak doszukać się różnic pomiędzy Surface Laptop 4 a poprzednikiem? Przede wszystkim w mnogości konfiguracji. Najnowszy model Surface Laptop 4 możemy dostać nie tylko z procesorami Intel Core i5 oraz i7 11. generacji, ale również jednostkami AMD Ryzen 5 oraz Ryzen 7 opartymi o architekturę Renoir. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze większą, nawet 70-procentową wydajność nie tylko w codziennych zastosowaniach, ale i we w pełni profesjonalnej pracy.

Co więcej, najnowszy model legendarnego laptopa może pochwalić się 19-godzinnym działaniem bez konieczności ładowania. Co prawda poszczególny czas pracy różni się w zależności od konfiguracji oraz zapotrzebowania energetycznego podzespołów, jednak biorąc pod uwagę i tak świetny czas pracy poprzednika (11,5 godziny), należy stwierdzić, że różnica w czasie działania stoi na bardzo wysokim poziomie.

Surface Pro 7+ — 2 w 1 dla biznesu

Hybrydowe urządzenia firmy Microsoft to jedne z najchętniej wybieranych sprzętów na rynku. Jako że podstawowa wersja Surface Pro 7 miała swoją premierę w 2019 roku, można by zapytać: czy odświeżona wersja z "plusem" przynosi istotne zmiany? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej.

Surface Pro 7+

Do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim aktualizację modeli Surface Pro 7+ o najnowsze procesory Intel Tiger Lake. Zapewniają one nie tylko znacznie większą moc obliczeniową, ale również graficzną, a wszystko to dzięki nowoczesnemu, w pełni zintegrowanemu układowi Intel Iris Xe. Dzięki zastosowanym podzespołom spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, nowa generacja procesorów to nie wszystko. Godny uwagi jest również fakt, że Surface Pro 7+ w stosunku do swojego poprzednika pozwala na szybką i bezproblemową wymianę nośnika SSD na większy, a wszystko to w zaledwie kilkanaście sekund. Ostatni, jednak niemniej ważny aspekt laptopa Surface Pro 7+, to moduł LTE. Dzięki niemu możliwa staje się nieograniczona łączność z Internetem bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Bez echa nie może przejść też dłuższy czas pracy na baterii, wynoszący tym razem nawet 15 godzin. Z pozoru niezmienny Surface Pro 7+ stał się zatem jeszcze lepszy. Większa funkcjonalność dostrzegalna będzie przede wszystkim w działaniach biznesowych. Nic więc dziwnego, że model ten przeznaczony jest jedynie dla firm.

Surface Go 2 — wszechstronność w akceptowalnej cenie

Surface Go 2 to — jak sama nazwa wskazuje — następca podstawowego modelu Surface Go, czyli przystępnego cenowo laptopa 2 w 1. Choć "dwójka" dostępna jest w ofercie producenta już jakiś czas, wciąż należy zaliczyć ją do nowości w portfolio producenta, która w szczególności zasługuje na uwagę. Dlaczego? Głównie ze względu na ogromne możliwości, wszechstronność, a wszystko to przy zachowaniu ceny adekwatnej do możliwości. W stosunku do swojego poprzednika wyróżnia się większym, 10,5-calowym ekranem o wyższej rozdzielczości, większą o około 70% wytrzymałością na jednym ładowaniu, a przede wszystkim — niespotykaną dotąd wydajnością.

Surface Go 2

Nieodzownymi elementami są również akcesoria. Model ten jest w pełni kompatybilny ze znaną i lubianą klawiaturą producenta oraz rysikiem, który w sposób znaczący zwiększa produktywność w trakcie pracy. Nie bez znaczenia pozostaje także waga. Trudno o drugi tak lekki i kompaktowy sprzęt, który bez problemu można zabrać ze sobą w podróż. Producent postanowił też skupić się na poprawie jakości komunikacji — nie tylko tej ze współpracownikami i znajomymi. Następca Surface Go otrzymał zestaw dwóch mikrofonów oraz wbudowany moduł komórkowy. Trudno o bardziej uniwersalne urządzenie.

Surface - akcesoria

Powyższe modele doskonale ukazują to, że w portfolio giganta z Redmond dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Uniwersalność urządzeń z linii Surface zachwyca. To stylowe, wydajne i kompaktowe urządzenia, którym trudno dorównać. Szczególnie jeśli wszystkie te trzy elementy mają iść ze sobą w parze.

Jesteś zainteresowany zakupem urządzenia Microsoft Surface? Sprawdź ofertę sklepu onex.store i wybierz spośród dziesiątek konfiguracji oraz akcesoriów dostępnych na stronie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/onex-store-akcje-promocyjne/promocja-microsoft/

Polecamy również w kategorii Artykuły o rodzinie Surface