Menu kategorii
 • Eksportowanie projektu z programu Project 2016 do witryny SharePoint

  Eksportowanie projektu z programu Project 2016 do witryny SharePoint

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  27.03.2018
  2623 wyświetlenia

  Zdecydowana większość aplikacji oferowanych przez Microsoft skupia się na usprawnieniu codziennej pracy – widać to zwłaszcza w programach pakietu Office 365, które w niesamowity wręcz sposób potrafią przyśpieszyć i ułatwić działania biurowe. Na szczególną uwagę zasługuje tu SharePoint, czyli platforma aplikacji webowych pozwalająca między innymi na zarządzanie projektami. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie dotyczące tej tematyki, które oddaje do naszych rąk Microsoft – w końcu istnieje również desktopowa aplikacja Project 2016. Służy ona do precyzyjnego zarządzania projektami i wszelkimi dotyczącymi ich detalami (jak chociażby finansami), w stopniu niedostępnym z poziomu SharePoint. Co przy tym istotne, rozwiązania te nie rywalizują ze sobą – pliki projektów (.mpp) utworzone w Project 2016 możemy bez problemu nie tylko wyeksportować bezpośrednio do witryny SharePoint, lecz również zsynchronizować je z istniejącymi już listami zadań. Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo skraca to czas potrzebny na opublikowanie zmian. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy Wam, jak przeprowadzić oba wymienione powyżej działania. Zaczynajmy!

  Łączenie z SharePoint

  Aby wyeksportować projekt z programu Project 2016 do witryny SharePoint:

  1. Pierwszym co należy zrobić, jest oczywiście utworzenie nowego projektu bądź też otwarcie jednego z już istniejących w programie Project 2016.
  2. Gdy uznamy, że nasz plik jest już gotowy do zamieszczenia na witrynie SharePoint, wybieramy z górnej belki pozycję opisaną jako Plik. Spowoduje to przejście do kolejnego ekranu, gdzie na widocznej po lewej stronie liście klikamy pozycję Zapisz jako.
  3. Kolejnym etapem jest wybranie opcji Dodaj miejsce oznaczonej zieloną ikonką plusa. W tym miejscu czeka nas wybór lokalizacji, w której ma zostać zapisany plik – oczywiście wybieramy dwuklikiem Office 365.
  4. Aby przejść dalej, konieczne jest uwierzytelnienie danymi konta, które ma dostęp do pożądanej witryny SharePoint – aby tego dokonać, logujemy się w oknie, które zostanie wyświetlone w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku innych usług Office 365. Gdy już to zrobimy, program powinien zostać połączony z witrynami SharePoint, do których mamy dostęp.
  5. Powracamy do panelu Zapisz jako, w którym powinna pojawić się już potrzebna opcja, opisana jako Witryny – X (gdzie X to nazwa naszej firmy). Wybieramy ją, po czym dwukrotnie klikamy widoczny katalog, co spowoduje wyświetlenie odrębnego okna nawigacji. Działa ono podobnie do Eksploratora plików – udajemy się do miejsca, w którym chcemy umieścić nasz plik. Gdy już się w nim znajdziemy, wystarczy kliknąć Zapisz. Plik powinien być już w tym momencie zapisany na wybranej witrynie SharePoint.

  Wybór witryny

  Aby zsynchronizować projekt programu Project 2016 z listą zadań SharePoint:

  1. Otwieramy już istniejący plik programu Project 2016 lub też tworzymy nowy, po czym dokonujemy koniecznych zmian.
  2. Wybieramy z górnej belki programu opcję Plik, następnie na liście znajdującej się po lewej stronie ekranu klikamy Zapisz jako.
  3. Domyślnie wybrana powinna zostać właściwa opcja, czyli Synchronizuj z programem SharePoint. Nadszedł czas na uzupełnienie niezbędnych danych.
  4. W pierwszym polu decydujemy, czy proces ma dotyczyć już istniejącej witryny czy też zupełnie nowej. Jako że zamierzamy zsynchronizować projekt z istniejącą listą zadań, wybieramy opcję Istniejąca witryna programu SharePoint. W polu poniżej należy wpisać adres witryny – najprostszym na to sposobem wydaje się po prostu skopiowanie go z przeglądarki.
  5. Gdy już to zrobimy, należy kliknąć Sprawdź witrynę, co zweryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Ostatnie pole służy do wyboru konkretnej listy zadań spośród znajdujących się na wskazanej witrynie. Po upewnieniu się co do poprawności wszystkich ustawień finalizujemy cały proces poprzez kliknięcie przycisku Zapisz.

  Synchronizacja


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii SharePoint