Edge najbardziej energooszczędną przeglądarką

Edge najbardziej energooszczędną przeglądarką

 Iga Łukiewska
Iga Łukiewska
11:36
23.06.2016
2715 wyświetleń

Przeglądarka Microsoftu Edge może chwalić się naprawdę dobrymi wynikami jeśli chodzi o żywotność baterii w urządzeniach mobilnych. Badania jakie przeprowadziła firma wskazują na o wiele dłuższy czas korzystania z Internetu poprzez Edge, niż w innych przeglądarkach, takich jak Chrome, Firefox czy Opera.

Testy polegały na podłączeniu laptopa Microsoftu - Surface Book, którego zadaniem było monitorowanie zużytej energii podczas codziennych działań każdego użytkownika, takich jak: przeglądanie popularnych witryn, przewijanie stron, otwieranie nowych kart czy oglądania filmów. Microsoft zaznaczył, że w trakcie badań tryb oszczędzania energii w przeglądarce Opera został włączony.

Edge energooszczędny - wykres zużycia

Potwierdzenie poprzednich wyników zostało również ukazane w statystykach milionów urządzeń z systemem Windows 10, wykazując że Microsoft Edge góruje pod względem oszczędzania baterii, także w świecie realnym.

Edge energooszczędny - wykres zużycia

Dalsze badania Microsoftu dotyczyły również żywotności baterii komputera podczas odtwarzania wysokiej rozdzielczości filmów. Test został przedstawiony na nagraniu poniżej.

Wyniki były następujące:

  • Microsoft Edge: 7 godzin, 22 minuty i 7 sekund
  • Opera: 6 godzin, 18 minut i 33 sekundy
  • Mozilla Firefox: 5 godzin, 9 minut i 30 sekund
  • Google Chrome: 4 godziny, 19 minut i 50 sekund

Jak wynika z testów, Edge oszczędza od 17% do 70% energii w porównaniu do reszty testowanych przeglądarek. Microsoft twierdzi również, że do Anniversary Update uda się poprawić jeszcze bardziej wydajność baterii wraz z wprowadzeniem paru ulepszeń takich jak: poprawa działa kart w tle, wzrost ffektywności wtyczki Flash, wydajniejszy interfejs dla użytkowników Edge oraz lepsza wydajność sieci systemu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-edge-browser-offers-up-to-53-more-battery-life-than-chrome-firefox-opera

Polecamy również w kategorii Edge