Menu kategorii
 • Duże firmy wolą Microsoft Teams. Czy to zwiastun końca Slacka?

  Duże firmy wolą Microsoft Teams. Czy to zwiastun końca Slacka?

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:44
  10.07.2019
  2082 wyświetlenia

  Microsoft Teams to chyba jeden z najbardziej udanych projektów Microsoftu. Zespoły skutecznie zastępują Skype dla firm, dodając jednocześnie sporo wartości dodanej. De facto możemy o Teams skutecznie oprzeć pracę całej naszej firmy. Teams miał być też bezpośrednią konkurencją dla dotychczasowego giganta rynku, czyli Slacka. Teams miał jeden poważny minus - nie był darmowy. To się na szczęście zmieniło, a najnowsze statystyki opracowane przez firmę ETR wskazują, że Teams skutecznie goni Slacka. Co ciekawe, dotyczy to zwłaszcza dużych firm, które chętnie przechodzą na rozwiązania Microsoftu.

  Slack vs Teams

  Wynik Slacka z drugiej połowy 2019 roku wynosi obecnie 28%, co oznacza spadek o 45% w porównaniu z rokiem 2018 i spadek o -26% w porównaniu z trzema ostatnimi miesiącami. Z kolei Microsoft Teams może pochwalić się wynikiem na poziomie 67% w 2H19, co wskazuje na 8% wzrost w stosunku do 2H18.

  Reklama

  Z czego to wynika? Odpowiedź może być prosta - integracja Teams z pakietem Office 365 sprawia, że zwłaszcza duże firmy, które już używają pakietu Office, wolą wybrać zintegrowane z nim rozwiązanie. Przez ostatnie trzy lata wiele firm poświęciło sporo pracy i nakładów finansowych na przejście do Office 365 i Azure - w takiej sytuacji Slack musiałby być naprawdę konkurencyjny pod względem finansowym i funkcjonalnym. No a nie jest, bo Teams w wielu aspektach oferuje więcej. Czyżby był to początek końca Slacka? Szczerze, to lepiej, by się tak nie stało, bo monopol jednej firmy na rynku nigdy nie jest dobry dla użytkowników.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/latest-research-shows-microsoft-teams-is-stomping-slack/

  Polecamy również w kategorii Teams