Dual-boot Androida i Windows na Surface Duo dzięki DuoWOA

Dual-boot Androida i Windows na Surface Duo dzięki DuoWOA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:06
17.01.2023
419 wyświetleń

DuoWOA (Duo Windows on ARM) to projekt Gustave'a Monce'a, o którym pisaliśmy już wiele razy. Teraz deweloper pochwalił się kolejnym kamieniem milowym. Wkrótce użytkownicy Surface Duo będą mogli korzystać z Windows 11, zachowując przy tym zainstalowanego Androida. Implementacja umożliwi bowiem podejście dual-boot dla obu systemów.

Jak mówi Gustave Monce, większość ludzi zainteresowanych tym projektem potrzebuje trzech rzeczy, nim zdecyduje się na instalację Windows 11 na pierwszej bądź drugiej generacji Surface Duo. Chodzi o możliwość bootowania Windows bez dodatkowego komputera/urządzenia, dual-boot Androida i Windows oraz możliwość powrotu do zabezpieczonego urządzenia (zablokowanego bootloadera). Do tej pory twórca powtarzał, że to trudne i jeszcze na to nie czas. Teraz nastąpił przełom.

Monce napisał na Twitterze, że wkrótce wszystkie 3 kwestie zostaną przez niego zaadresowane. Wstępną, jeszcze nieukończoną implementację dual-bootingu autor przedstawił na nagraniu wideo. Za jakiś czas funkcjonalność powinna być gotowa dla użytkowników — wówczas zostanie wydana aktualizacja i całość zostanie opisana w dokumentacji.

Dzięki coraz lepszej obsłudze Windows 11 Surface Duo powoli staje się tym, czym miał być anulowany/wstrzymany Surface Neo. Pamiętajmy jednak, że to nieoficjalna modyfikacja, z którą Microsoft niestety nie ma nic wspólnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/gus33000

Polecamy również w kategorii Surface Duo