Menu kategorii
 • Dostępne wersje poglądowe Exchange Server 2019 i Skype for Business Server 2019

  Dostępne wersje poglądowe Exchange Server 2019 i Skype for Business Server 2019

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:31
  24.07.2018
  1936 wyświetleń

  Office 2019 dla Windows i komputerów Mac już coraz bliżej, tymczasem w fazę poglądową wkraczają dwie usługi spod tego szyldu - Exchange Server 2019 i Skype for Business Server 2019. Microsoft rekomenduje wprawdzie pełne doświadczenie Office 365, ale jednocześnie udostępnia serwerowe wersje poczty i komunikatora dla tych, którzy nie przenoszą się do chmury. Udostępnione dziś wersje są aktualizacjami dla aplikacji wieczystych, zawierającymi sporo ulepszeń.

  Exchange Server 2019, Skype for Business Server 2019

  Exchange Server 2019:

  • Bezpieczeństwo: Exchange Server 2019 można zainstalować na Windows Server Core, najbezpieczniejszej platformie dla Exchange. Można go również zainstalować na Windows Server 2019 z Desktop Experience.
  • Wydajność: Exchange Server może teraz używać do 48 rdzeni procesorów i 256 GB RAM. Microsoft używa technologii Bing, by usprawnić doświadczenie wyszukiwania. Ponadto indeksowanie wyszukiwania odbywa się w samej bazie danych.
  • Doświadczenie użytkownika końcowego: W tym wydaniu Exchange w wersji On-Premises pojawiają się nowe funkcje, takie jak Do Not Forward oraz Simplified Calendar Sharing z Office 365. Administratorzy zyskują możliwość zarządzania zdarzeniami w kalendarzach użytkowników i łatwiejszego przydzielania uprawnień.

  Skype for Business Server 2019:

  • Cloud Voicemail: Skype dla Firm w wersji Server 2019 po połączeniu z Exchange Server 2019 będzie używać Cloud Voicemail, by świadczyć usługi poczty głosowej w chmurze. Wiadomości te będą nadal przechowywane w skrzynce odbiorczej użytkownika.
  • Cloud Auto Attendant: dzięki temu wsparciu klienci wersji on-premise będą mogli zawsze używać najświeższej wersji Auto Attendant. Hybrydowa konfiguracja będzie potrzebna dla użytkowników, synchronizujących się z AAD. Cloud Auto Attendant będzie dostępny w dalszej części tego roku.
  • Cloud Call Data Connector: Call Analytics zostało zintegrowane z podstawowym doświadczeniem administracji i zarządzania w Office 365. Funkcja ta daje możliwość wgrania danych o jakości połączeń do Office 365. CQD (Call Quality Dashboard) jako doświadczenie w chmurze dla klientów wersji on-premise będzie dostępne w dalszej części tego roku.

  Podstawowe aplikacje Office 2019 w wersji Commercial Preview stały się dostępne pod koniec kwietnia, a teraz spotkało to również serwerowe wersje Exchange i Skype for Business. Z harmonogramu wynika, że oficjalnie cykl życia produktów (wsparcie podstawowe) rozpocznie się w okolicach października/listopada tego roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/Office-2019-Server-Previews-is-ready-for-Commercial-customers/ba-p/218072

  Polecamy również w kategorii Office 2019