Menu kategorii
 • Dodawanie do wiadomości wzorów matematycznych

  Dodawanie do wiadomości wzorów matematycznych

   Tomasz Kacprzak
  Tomasz Kacprzak
  00:00
  15.07.2006
  12338 wyświetleń

  Microsoft Outlook 2007 pozwala na dodawanie do wiadomości email zaawansowanych wzorów matematycznych na takiej samej zasadzie, jak odbywa się to w programie Microsoft Word 2007.

  Aby dodać równanie wybieramy przycisk Równanie w sekcji Symbole we wstędze Wstawianie.  Pojawi się wyśrodkowana ramka, w której wpisywać będziemy równanie. Znaki z klawiatury wprowadzamy normalnie, a symbole wybieramy z panelu Symbole.

  Dostępne są także bardziej skomplikowane struktury - takie, jak całki, operatory sumowania czy granice. Po wybraniu struktury z panelu Struktury, uzupełniamy je o dane - wprowadzamy je w małe kwadraciki, znajdujące się przy symbolach.

  Równania można konstruować w dwóch trybach: profesjonalnym i liniowym. Profesjonalny to pełny widok równania, który może nie mieścić się w jednej linii tekstu. Aby przedstawić równania w jednej linii, używamy trybu liniowego. Równania zapisane w tym trybie tracą na przejrzystości, dlatego zaleca się go używać tylko do prezentacji prostych równań.

  Aby zachować efekt naszej pracy w bazie równań klikamy na wybranym polu prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu podręcznego wybieramy Zapisz jako nowe równanie....

  Operacje zakańczamy przyciskiem OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Outlook 2007