Deadline to fikcja? Darmowa aktualizacja do Windows 10 nadal możliwa

Deadline to fikcja? Darmowa aktualizacja do Windows 10 nadal możliwa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:14
03.01.2018
2 komentarze
4297 wyświetleń

W październiku Microsoft zapowiedział, że 31 grudnia zamknie ostatnią furtkę wiodącą do Windows 10. Użytkownicy Windows 7 i Windows 8, którzy używają tzw. technologii pomocniczych, mogli dokonać upgrade'u nawet 17 miesięcy po tym, jak darmowa oferta zakończyła się dla wszystkich pozostałych. Sylwester minął, tymczasem furtka wydaje się nadal otwarta. Naszym zdaniem to nie przypadek ani niedopatrzenie.

Windows 10 - darmowa aktualizacja z Windows 7 i Windows 8

Już od pierwszej zapowiedzi Windows 10 (gdy już okazało się, że Windowsa 9 nie będzie) wiadome było, że oferta bezpłatnej aktualizacji będzie obowiązywać przez pierwszy rok od wydania systemu. Teoretycznie oznaczało to okres od 29 lipca 2015 r. do 29 lipca roku następnego, ale w praktyce możliwe to było dłużej dzięki sztuczce z cofnięciem zegara. Tym razem wygląda na to, że użytkownicy technologii pomocniczych nie muszą uciekać się do podróży w czasie, bowiem furtka pozostaje nadal otwarta, chociaż nie wiadomo, na jak długo.

W rzeczywistości warunek, jakim jest korzystanie z technologii pomocniczych (a więc ułatwień dostępu takich jak chociażby Narrator, Lupa albo tym bardziej rozwiązań zewnętrznych), nie jest przez Microsoft w żaden sposób weryfikowany. Innymi słowy Microsoft nie przejmuje się tym, czy technologie te są używane, czy też nie. W rezultacie każdy, kto posiada legalną licencję Windows 7 lub Windows 8.1, może dokonać aktualizacji do Windows 10 za darmo. Nie ma znaczenia również to, że od wydania Dziesiątki minęły grubo ponad dwa lata.

Ustalanie kolejnych deadline'ów i ich niedotrzymywanie to naszym zdaniem celowe zagranie ze strony firmy z Redmond, które ma na celu mobilizację spóźnialskich. System od początku pomyślany był jako darmowa aktualizacja, a warunki, by się na nią załapać, bywały traktowane co najmniej luźno. Prawdopodobnie stało się tak również teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/free-windows-10-assistive-technology-upgrade-offer-still-available/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • uzytkownik 23:59 03.01.2018

    30 grudnia juz byly problemy by z polskiej strony pobrac aktualizacje. Zablokowany przycisk pobierz teraz... Nawet jak udało się pobrac, w połowie instalacji wyskakuje blad instalacji brak pliku systemowego dll. nawet na czysto postawionym systemie win 7 prof. Tak sie zastanawiam problemy z wersja do pobrania czy z komputerem. Po 3 godz. Walki dalem za wygrana moze jeszcze raz sprobuje jak jest mozliwosc.

  • Autor 00:20 04.01.2018

    Ściągnij ISO 10tki i zaktualizuj system lub postaw na nowo z kluczem z siódemki. Tyle.

Skomentuj

Autor