Darmowa zawartość edukacyjna do pobrania z Minecraft Marketplace

Darmowa zawartość edukacyjna do pobrania z Minecraft Marketplace

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:25
24.03.2020
693 wyświetlenia

Minecraft to w dalszym ciągu jedna z najpopularniejszych gier w historii. Od momentu wykupienia przez Microsoft jej popularność wzrosła jeszcze bardziej. Jednak od dawna jest czymś więcej niż tylko grą. Od wprowadzenia Minecraft: Education Edition stał się też cenionym narzędziem edukacyjnym, które ma już ponad 2 miliony użytkowników. Teraz, gdy świat stanął na głowie, życie musi toczyć się dalej. Mimo zamknięcia szkół uczniowie nie mogą tak po prostu przerwać nauki. Aby ich wspomóc, Microsoft udostępnia bezpłatnie nowe zasoby.

Edukatorzy z całego świata robią, co mogą, aby zapewnić cyfrowe lekcje połowie miliarda uczniów, którzy są poza szkołą z powodu pandemii COVID-19. To niełatwe zadanie i chcemy dorzucić coś od siebie, by pomóc w utrzymaniu bystrych i stymulowanych młodych umysłów.

Gdy udacie się do Minecraft Marketplace, znajdziecie niektóre z naszych ulubionych lekcji z Minecraft: Education Edition w całkiem nowej kategorii Education. W te edukacyjne światy możecie grać sami, z dziećmi, rodzicami albo przyjaciółmi. W domowym komforcie możecie zwiedzać Międzynarodową Stację Kosmiczną czy nawet eksplorować wnętrze ludzkiego oka. Dołączyliśmy też dziesięć światów od naszej społeczności twórców Marketplace. Dzięki twórcom Everbloom, Jigarbov, Lifeboat, Razzleberries, The World Foundry, Blockworks i Imagiverse możecie eksplorować odnawialne źródła energii, biologię morza, historię Grecji i nie tylko! Światy zawierają plany lekcji, takich jak kreatywne pisanie, tworzenie wyzwań i podstępne zagadki. Wszystkie te światy uruchamiane są dzisiaj i są darmowe do pobrania do 30 czerwca 2020 r.

— Sofia Dankis, Creative Writer, Mojang AB

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na zainteresowanie uczniów wieloma dziedzinami nauk. Minecraft może być z tego względu idealną platformą edukacyjną. Wzbudzenie zainteresowania uczniów to odwieczny problem wszystkich nauczycieli. Sytuacja, w której uczeń w szkole korzysta z tej samej aplikacji do nauki, a w domu do zabawy, jest sytuacją, w której każdy wygrywa. Microsoft doszedł do wniosku, że nie można zmarnować takiego potencjału. Dlatego też w listopadzie 2016 roku wypuszczono specjalną wersję gry przeznaczoną dla szkół – Minecraft: Education Edition. Ta edukacyjna wersja gry pozwala na prowadzenie zajęć w świecie Minecrafta, a nauczyciele mają szerokie pole do popisu odnośnie sposobu ich prowadzenia i poruszanych tematów. Minecraft: Education Edition znajdziecie w naszym Sklepie CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.minecraft.net/en-us/article/free-educational-content-minecraft-marketplace-

Polecamy również w kategorii Gry