Czyżby najnowszy patent Microsoftu zdradzał wygląd Surface Phone?

Czyżby najnowszy patent Microsoftu zdradzał wygląd Surface Phone?

 Damian Lisak
Damian Lisak
15:31
24.03.2017
2568 wyświetleń

Wiele osób słysząc słowo „patent”, kojarzą go od razu z wojną patentową pomiędzy dużymi firmami. Są jednak osoby, które na polu bitwy doszukują się ciekawych informacji. Jedną z nich jest h0x0d znana jako WalkingCat. Doszukała się ona nowego patentu Microsoftu, który może dotyczyć Surface Phone. Należy jednak pamiętać, że produkty końcowe nie zawsze są takie same jak patenty. Zdarza się również, że niektóre nie są w ogóle realizowane. Patrząc jednak na poprzednie patenty Microsoftu, które trafiały do Urzędu Patentowego, można stwierdzić, że gigant bada zastosowanie rozkładanych rozwiązań pod kątem nadchodzących urządzeń przenośnych.

Patent Microsoftu

Wniosek patentowy został złożony w 2015 roku, natomiast opublikowany został w dniu wczorajszym. W przeciwieństwie do poprzednich patentów dotyczących składanych telefonów, które w dużej mierze koncentrują się na zawiasach, nowe rozwiązanie umożliwia zmniejszenie dyskomfortu, które często towarzyszy użytkownikowi podczas korzystania z ekranu składającego się z kilku oddzielnych jednostek. W patencie opisano nie tylko mechanizm składania urządzeń mobilnych, ale także zawarto w nim sposób konstrukcji wspomnianych wyświetlaczy składających się z mniejszych jednostek. Microsoft proponuje wielowarstwowy ekran, w którym segmentowane panele posiadają krzywiznę w kierunku krawędzi, pod jedną warstwą górną. Dolna krzywizna z kolei ma na celu stworzenie złudzenia polegającego na tym, że światło nie będzie padać pomiędzy niewielkimi szczelinami oddzielającymi poszczególne wyświetlacze składowe ekranu. W założeniu, przy użyciu tej metody można by wykreować składane telefony, zdolne do wyświetlenia wielu aktywnych ekranów, które tworzyłyby jeden ciągły, duży obraz.

Krzywizna panelu

Urządzenia posiadające taki wyświetlacz, nie dość, że przypominałyby te z filmów Sci-Fi, to możliwościami i wyglądem mogłyby przewyższyć konkurencję, czyniąc przypuszczalny Surface Phone przełomowym urządzeniem. Jest to kolejny krok do przeniesienia technologii przyszłości do teraźniejszości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/surface-phone-you-another-foldable-mobile-device-patent-emerges-microsoft

Polecamy również w kategorii Surface Duo