Czym chronić Windows 10? Najlepsze antywirusy w 2017 r.

Czym chronić Windows 10? Najlepsze antywirusy w 2017 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:01
06.06.2017
5948 wyświetleń

Na pytanie o najlepszy pakiet chroniący trudno jest zwykle postawić jednoznaczną odpowiedź, bowiem to od konkretnego użytkownika zależy, co rozumie przez słowo 'najlepszy'. Dobry pakiet typu Internet Security powinien przede wszystkim zapewniać maksymalny poziom ochrony zarówno jako antywirus, jak też posiadać odpowiednie zapory i inne funkcje, dzięki którym śpimy trochę bardziej spokojnie. Sprawdźmy teraz, czym najlepiej chronić Windows 10 w 2017 roku.

Na początku ubiegłego roku sprawdzaliśmy najlepsze pakiety chroniące Windows 10 według przeprowadzanych wówczas testów. Oczywiście od tego czasu trochę się pozmieniało - pakiety otrzymały wiele aktualizacji i nowych wydań, a w świecie złośliwego oprogramowania codziennie pojawiają się nowe zagrożenia. Warto więc nieco odświeżyć nasz stan wiedzy i zapoznać się z wynikami najświeższych testów. Jak zwykle opieramy się tu na badaniach AV-Test, z których wybieramy 10 pakietów chroniących, które uzyskały najwyższy wynik w kategorii ochrony (protection).

Najlepszy antywirus dla Windows 10 - zestawienie 2017

Czołówka najlepiej chroniących pakietów pozostała od zeszłego roku bez większych zmian, niemniej jednak kilka programów wypadło z pierwszej dziesiątki. Chodzi dokładnie o MicroWorld eScan Internet Security Suite oraz Panda Free Antivirus, na których miejsce wskoczyły Avast Free AntiVirus i G Data InternetSecurity. Oczywiście poziom ochrony (protection) to nie jedyna ważna cecha dobrego antywirusa. Istotne są też kategorie, takie jak wydajność (performance) i użyteczność (usability). Maksymalną ilość punktów we wszystkich tych kategoriach uzyskały tylko dwa produkty - Kaspersky Internet Security i Avira Antivirus Pro.

Szczegółowe informacje dotyczące metodologii i samych pakietów znajdziecie na stronie AV-Test. Zachęcamy też do sprawdzenia naszych wcześniejszych zestawień wraz z opisami najlepszych pakietów chroniących Windows 10 oraz Windows 8.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo