Menu kategorii
 • Czy potrzebny jest klucz produktu, by aktualizować Windows 10 do Windows 11?

  Czy potrzebny jest klucz produktu, by aktualizować Windows 10 do Windows 11?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:03
  27.07.2021
  1944 wyświetlenia

  Jest już znanym faktem, że Windows 11 będzie udostępniony jako darmowa aktualizacja dla użytkowników legalnego Windows 10, choć możliwe, że tylko przez ograniczony czas. Oczywiście nadal rodzi to wiele pytań, jak na przykład o to, czy potrzebne będzie posiadanie i wpisanie klucza produktu w trakcie instalacji Jedenastki.

  Krótka odpowiedź brzmi: nie. Użytkownicy dokonujący aktualizacji do Windows 11 z poziomu aktywowanego Windows 10 nie potrzebują klucza produktu i nie będą proszeni o wpisanie 25-znakowego kodu. Zamiast tego licencja Windows 10 zostanie automatycznie przeniesiona do Windows 11, a kopia Windows 11 aktywuje się automatycznie w tle. Nie trzeba zatem aktywować Windows 11 po wykonaniu upgrade'u z aktywowanego wcześniej Windows 10. W razie potrzeby stan aktywacji systemu można sprawdzić w aplikacji Ustawienia.

  Windows 10 - aktywacja

  Dobrym pomysłem będzie więc sprawdzenie, czy nasza kopia Dziesiątki jest aktywowana. W tym celu przechodzimy do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Aktywacja. Prawdopodobnie jednak nie będzie to konieczne, jako że nieaktywowany system daje o tym fakcie znać bardzo wyraźnie (na przykład poprzez znak wodny "Aktywuj system Windows" w prawym dolnym rogu ekranu). Właściwie nie da się tego przeoczyć.

  Ostatnie pytanie dotyczy tego, czy po aktualizacji do Windows 11 będzie potrzebne wpisanie klucza produktu. Po raz kolejny odpowiedź brzmi: nie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, system powinien być automatycznie aktywowany, jeśli był w tym stanie przed upgradem. Jedyną sytuacją, której nie możemy wykluczyć, są potencjalne problemy z aktywacją związane z samym Windows 11. Chyba dopiero wtedy klucz produktu może okazać się potrzebny, jednak jest to sytuacja czysto hipotetyczna.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.intowindows.com/do-i-need-a-product-key-to-upgrade-from-windows-10-to-windows-11/

  Polecamy również w kategorii Windows 11