Czego możemy się spodziewać od Microsoft na konferencji 26.10?

Czego możemy się spodziewać od Microsoft na konferencji 26.10?

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
24.10.2016
2591 wyświetlenie

W najbliższą środę, 26 października 2016 roku, odbędzie się konferencja prasowa Microsoftu, która prawdopodobnie będzie mniej huczna i nie tak obfita pod względem nowych urządzeń jak ubiegłoroczna. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ciekawa. Zatem czego możemy się po niej spodziewać, jeśli weźmiemy pod uwagę informacje i doniesienia z ostatnich tygodni?

Nowe funkcje w Windows 10

Od kilku miesięcy Microsoft wraz z uczestnikami programu Windows Insider testuje kolejną, główną aktualizację dla Windows 10 o nazwie kodowej Redstone 2. Do tej pory dowiedzieliśmy się o kilku drobnych usprawnieniach, które według planów zostaną udostępnione w 2017 roku. Zaliczyć do nich możemy Office Hub, HomeHub, HoloShell czy Eksplorator plików jako aplikację uniwersalną.


Office Hub w Windows 10

Na podstawie doniesień od Insiderów możemy również przybliżyć prawdopodobną datę premiery Redstone 2 - będzie nią marzec 2017 r., a potwierdzenia tej informacji będziemy wypatrywać podczas wspomnianej konferencji.

Wiemy również, że Microsoft przygotowuje drugą aktualizację dla Windows 10 w 2017 roku, której nazwa kodowa brzmi - jak możemy się domyślać - Redstone 3.

Surface All-in-One

Nowe urządzenie Microsoftu, Surface All-in-One, jest jednym z tych, o których wiemy dużo i praktycznie nic. Według Mary Jo Foley nosi ono nazwę kodową „Cardinal” i przedstawiane jest jako urządzenie, które zamieni nasze biurka w studia.


Surface All-in-One, szkic urządzenia

Szczegóły dotyczące samego urządzenia są znikome, ale można zakładać, że będzie wyposażone w wyświetlacz o rozdzielczości 4K i przekątnej w przedziale od 21 do 27 cali z możliwością odłączania w razie potrzeby. Ponadto Surface AiO ma oferować w standardzie rozpoznawanie pisma odręcznego oraz modularność.

Kolejne źródło, Tom Warren z The Verge, sugeruje nawet, że tajemnicze urządzenie od Microsoft wyposażone może być w kartę graficzną GeForce GTX-1080, która zagwarantuje wysoką wydajność nie tylko w najnowszych grach, ale również w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jest to jawne nawiązanie do gogli HoloLens, zaprezentowanych jesienią 2015 roku.


Surface All-in-One

Skoro Microsoft przygotowuje komputer All-in-One, to nie może zabraknąć podstawowych urządzeń peryferyjnych, takich jak Surface Keyboard i Surface Mouse.


Klawiatura dla Surface All-in-One


Mysz dla Surface All-in-One

HomeHub – konkurent Amazon Echo/Google Home

HomeHub będzie fizyczną „postacią” cyfrowej asystentki Cortany, sterowaną za pomocą poleceń głosowych, analogicznych do znanych z urządzeń pracujących pod kontrolą Windows 10 i Windows 10 Mobile.


Google Home

Dodatkową funkcją HomeHub będzie przechowywanie plików, takich jak dokumenty, muzyka czy filmy. Pliki multimedialne będzie można strumieniować do innych urządzeń w domu.

Być może

Być może 26 października dowiemy się czegoś konkretnego w odpowiedzi na przesłanki dotyczące Kaby Lake w produktach z linii Surface. Kaby Lake to kodowa nazwa procesorów Intela siódmej generacji Core i3, i5 i i7, które według specyfikacji charakteryzują się niską temperaturą pracy, wyższą wydajnością oraz usprawnioną technologią Speed Shift czy wreszcie natywnym, sprzętowym wsparciem dla kodowania/dekodowania 4K HEVC i dekowaniem VP9.

Projekt Centennial

Wiemy o tym, że Microsoft pracuje nad tym projektem, ale nie jesteśmy pewni czy Microsoft przedstawi jakieś dodatkowe informacje dotyczące tego projektu. Przypomnijmy zatem, czym jest Projekt Centennial. Głównym jego założeniem jest dostarczanie aplikacji Win32 za pośrednictwem Sklepu Windows.

Alcatel Idol 4 Pro


Alcatel Idol 4 Pro

W ostatnich miesiącach wiele razy słyszeliśmy o tym smartfonie, pracującym pod kontrolą Windows 10 Mobile. Znamy też jego specyfikację, która prezentuje się naprawdę imponująco: Qualcomm Snapdragon 820, 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci wbudowanej, wyświetlacz 5,5 cala o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Oprócz standardowych akcesoriów dołączanych do smartfonów, takich jak kabel USB, ładowarka sieciowa czy zestaw słuchawkowy, Idol 4 Pro sprzedawany będzie w zestawie z goglami wirtualnej rzeczywistości. I to jest główny powód, by postawić pytanie: na co czekają dystrybutorzy i sprzedawcy?

Skype Microsoft Teams


Skype Microsoft Teams

Przypuszczamy, że na najbliższej konferencji Microsoft zaprezentuje nową usługę, Skype Teams, która ma być odpowiedzią na zdobywającego coraz większą popularność Slack. Będzie to usługa internetowa z dostępem przez przeglądarkę internetową oraz za pośrednictwem aplikacji, którą będzie można pobrać i zainstalować na naszym komputerze.

Jeśli jednak kwestia Skype Teams zostanie przemilczana 26 października, to najbardziej prawdopodobnym terminem omówienia tej usługi będzie konferencja poświęcona pakietowi biurowemu Office, która odbędzie się tydzień później. Skłanialibyśmy się ku drugiej wersji, gdyż tematycznie Skype Teams jest bliższy Microsoft Office niż samemu systemowi operacyjnemu Windows.

Tego nie zobaczymy

Surface Phone – mimo, że bardzo byśmy chcieli usłyszeć choćby kilka drobnych szczegółów o tym enigmatycznym smartfonie, jednak jesień 2016 roku to zdecydowanie zbyt wczesna pora na takie rewelacje.

Band 3 – następca opaski Band 2 – miał być całkowicie wodoodporny i wyposażony w miernik EKG. Niedawno dotarliśmy do informacji sugerujących anulowanie tego projektu.

Projekt Scorpio – nowa konsola Microsoftu została dostrzeżona podczas tegorocznych targów E3. Wówczas jej premiera zapowiedziana była na wakacje 2017 roku. Xbox One pracuje pod kontrolą Windows 10, przez co niektóre „wpływowe” osoby z branży gier wiążą nadzieję, z tym że 26 października jednak dowiemy się czegoś o następcy Xbox One.

Im mniej wiemy, tym bardziej jesteśmy podekscytowani. Tak możemy podsumować powyższą publikację i jednocześnie zaprosić Was do oglądania naszej relacji z konferencji Microsoft, a ta już niedługo – w najbliższą środę, 26 października 2016 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konferencje w 2016