Custom Translator od Microsoftu ogólnodostępny. Jak go używać?

Custom Translator od Microsoftu ogólnodostępny. Jak go używać?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:42
05.12.2018
730 wyświetleń

Custom Translator to rozszerzenie Microsoft Translator Text API i część pakietu Cognitive Services w Azure. Pozwala on uzyskać wyższą jakość tłumaczeń dzięki możliwości tworzenia własnych modeli tłumaczeń neuronowych dopasowanych do przetłumaczonej już zawartości. Może się to okazać przydatne przy tłumaczeniu nazw produktów czy tekstów z branżowym słownictwem.

Modele stworzone przy pomocy Custom Translatora rozumieją terminologię specyficzną dla danego biznesu czy przemysłu, a następnie bezkolizyjnie integrują się z istniejącymi aplikacjami, przepływami pracy i witrynami. Custom Translator może być używany z neuronowym tłumaczeniem maszynowym (NMT) Microsoft Translatora przy tłumaczeniu tekstów z użyciem Microsoft Translator Text API i tłumaczeniu mowy z użyciem Azure Cognitive Services Speech Service.

Jak twierdzi Microsoft, Custom Translator jest łatwy w użyciu, gdyż deweloper potrzebny jest tylko do umieszczenia w aplikacji kodu, odwołującego się do usługi Translatora. Custom Translator działa w formie prostej i intuicyjnej aplikacji webowej, która prowadzi użytkownika przez cztery kroki personalizacji modelu:

  1. Wgrywanie danych.
  2. Trenowanie modelu.
  3. Testowanie modelu.
  4. Wdrażanie nowego modelu do użycia w aplikacji.

Microsoft udostępnia ponadto Custom Translator API (preview), które pozwala zautomatyzować proces personalizacji dla przepływów pracy. W opisie usługi czytamy również, że dzięki optymalizacji treningu NMT koszta tej operacji maleją do 1% w porównaniu do treningu modelu od zera. Custom Translator jest już ogólnodostępny, zaś cennik wejdzie w życie 1 lutego 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/translation/2018/12/04/customize-microsoft-translators-neural-machine-translation-to-translate-just-the-way-you-want-custom-translator-now-in-general-availability/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja