Continuum z nowym sposobem synchronizacji urządzeń z Windows 10

Continuum z nowym sposobem synchronizacji urządzeń z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:14
29.03.2016
0 komentarzy
2196 wyświetleń

Jutro po 17:30 rozpoczynamy relację z dorocznej konferencji BUILD, najważniejszego wydarzenia w kalendarzu Microsoftu. Jednym z ważniejszych tematów będzie przyszłość Continuum - interfejsu, który zamienia telefon w miniaturowy PC, a PC w tablet. W harmonogramie widnieje już sesja dotycząca Continuum for Phones, tymczasem wygląda na to, że Microsoft planuje rozszerzyć możliwości interfejsu także pod kątem innych urządzeń.

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, Microsoft planuje wzbogacenie Continuum o funkcję, przypominającą "OS X Handoff". Jest to funkcja, która pozwala na rozpoczęcie tworzenia dokumentu, wiadomości e-mail czy wiadomości tekstowej na jednym urządzeniu i dokończenie na innym. Może to wyglądać w następujący sposób: pracujemy nad dokumentem Word na naszym PC, a następnie uruchamiamy Word na telefonie i wybieramy opcję 'rozpocznij tam, gdzie zakończyłem'. O takim rozwiązaniu pisaliśmy szerzej w zeszłym tygodniu, kiedy do sieci trafił opatentowany przez Microsoft PhonePad, czyli sposób na takie połączenie różnego typu urządzeń, by treści z jednego wyświetlać na ekranie kolejnego, mając na uwadze oszczędność energii i transferu.

Nowa funkcja ma pojawić się w nadchodzącej aktualizacji Redstone dla Windows 10. Oczywiście jej działanie nie będzie zarezerwowane dla dokumentów Office. Jak donoszą raporty, możliwe będzie zapisanie stanu komputera PC czy też konkretnych aplikacji, a następnie przywrócenie owego stanu na telefonie i rozpoczęcie pracy w punkcie, w którym ją skończyliśmy. Taki przepływ danych ma obejmować wszystkie urządzenia z Windows 10 i zapewnić płynność w przechodzeniu z jednego do drugiego.

Zapowiedź ta dowodzi, że integracja między różnymi (aczkolwiek w pewnym sensie podobnymi) urządzeniami z Windows 10 będzie pogłębiona. Jaką rolę odegra tu interfejs Continuum? Jak w praktyce będzie się prezentować tajemniczy PhonePad? Tego dowiemy się w najbliższych dniach. Przypomnijmy - od jutra zaczynamy relację na żywo z BUILD 2016. Na łamach CentrumXP.pl znajdziecie zarówno najświeższe informacje z konferencji, jak i dłuższe podsumowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-working-on-a-feature-for-redstone-thats-similar-to-apples-handoff

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor