Computex 2020 przełożony z powodu koronawirusa. Kiedy się odbędzie?

Computex 2020 przełożony z powodu koronawirusa. Kiedy się odbędzie?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:46
12.06.2020
932 wyświetlenia

Wybuch pandemii COVID-19 wstrząsnął niemal każdą gałęzią gospodarki i zmusił do anulowania imprez bądź zmiany ich formuły. Jedna z najważniejszych w tej branży — Computex — normalnie miała odbyć się w dniach 2-6 czerwca. Początkowo zaplanowano jej przełożenie na wrzesień, jednak organizator zdecydował się opuścić również ten termin. Targi jako fizyczne wydarzenie odbędą się dopiero w przyszłym roku.

Targi odbywały się w Tajpeju, stolicy Tajwanu. Nie ma wątpliwości, że większość uczestników, wliczając w to wystawców, gości i media, nie będzie gotowa stawić się na miejscu nawet we wrześniu, a poza tym nikt rozsądny nie chce ryzykować. Z tego powodu Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) oraz Taipei Computer Association (TCA), organizatorzy imprezy, zdecydowali o przełożeniu targów na 2021 rok.

COMPUTEX

W najbliższym czasie odbędą się lub odbyły już w formie online programy zastępcze, takie jak:

  • #COMPUTEXOnlineTalks - 2 czerwca
  • COMPUTEX Online Sourcing Meetings - 3 czerwca
  • #InnoVEXOnlineDemo - 29 czerwca
  • COMPUTEX Online 2D Exhibition - 28 września

Według stanu na wczorajszy dzień zdiagnozowano już ponad 7.350.000 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Tajwanie ujawniono ich tylko 443. W zeszłym roku na Computex gościło 1.685 wystawców z 30 krajów oraz 42.495 gości ze 171 krajów. Aby nie narażać takiej rzeszy ludzi na zagrożenie, targi odbędą się w przyszłym roku, w dniach 1-5 czerwca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.computextaipei.com.tw/en_US/news/info.html?id=DEA9521F075CFA8A

Polecamy również w kategorii Urządzenia