Menu kategorii
 • Co nowego w Windows Server 2016 i System Center 2016?

  Co nowego w Windows Server 2016 i System Center 2016?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:18
  20.11.2015
  4325 wyświetleń

  W ostatnich tygodniach Microsoft był niezwykle zajęty, dostarczając nowych buildów i aktualizacji dla Windows 10 na PC i Windows 10 Mobile. Tymczasem kolejnych wydań poglądowych doczekały się serwerowe wersje systemu - Windows Server 2016 i System Center 2016. Jakie nowości otrzymała wersja Technical Preview 4? O tym poniżej.

  Uaktualnione wersje środowisk zawierają nowe i rozszerzone funkcjonalności, które odzwierciedlają nie tylko feedback użytkowników, ale także nową wizję Microsoftu, dotyczącą hybrydowych środowisk w chmurze. Najważniejsze obszary nowości to:

  • Funkcje platformy dla aplikacji, wliczając w to uaktualnienia Nano Server, Windows Server Containers i - jako nowość w tym wydaniu - Hyper-V Containers, oferujące sporo możliwości dla nowoczesnego rozwoju aplikacji.
  • Nowości zorientowane na oprogramowanie w centrach danych: przechowywanie, kwestie sieciowe i obliczeniowe, które pomogą zredukować koszta i poprawić funkcjonalność. Nowe funkcje bezpieczeństwa adresowane są z kolei do nowych typów i torów zagrożeń.
  • Rozszerzone opcje zarządzania oferują zaawansowane wsparcie dla zdefiniowanych przez oprogramowanie centrów danych i poprawki dla intuicyjnego monitorowania.

  Przyjrzyjmy się jeszcze kluczowym nowościom w System Center 2016 Technical Preview 4:

  • Zaawansowane wsparcie dla Windows Server 2016, wliczając w to nowe technologie patchowania hostów w trakcie aprowizacji, ułatwione tworzenie sieci logicznych, skalowalny serwer plików ze Storage Spaces Direct, automatyzacja przechowywania plików SAN i ulepszone moniotorwanie.
  • Ochrona adresu IP klienta poprzez zabezpieczone VM-y i funkcję Guardian Host.
  • Łatwe w użyciu poprawione funkcje moniotorowania w Operations Manager poprzez zorientowany na dane system powiadomień i rozszerzone wizualizacje.

  Warto też dodać kilka słów o kontenerowaniu Hyper-V. Jak pisze Microsoft, funkcja "oferuje dodatkową opcję rozmieszczania dla scenariuszy, które wymagają wyższego poziomu izolacji". Więcej o funkcji izolowania wirtualnych maszyn przeczytacie w naszym poście "Windows 10 pozwoli uruchomić wewnątrz siebie... kolejne kopie Windows 10.

  Pobierz już teraz: Windows Server 2016 Preview 4 | Microsoft System Center 2016 Preview 4


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-windows-server-2016-and-system-center-2016-technical-preview-4

  Polecamy również w kategorii Windows Server 10