Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie października 2022

Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie października 2022

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:00
03.11.2022
854 wyświetlenia

Październik już za nami, dlatego przyszedł czas na podsumowanie ostatnich zmian w Microsoft 365. Ogólną listę nowości w aplikacjach znajdziecie w poprzednim artykule. Teraz przyjrzymy się bardziej szczegółowo samemu Teamsowi. Sprawdzimy najciekawsze zmiany w kategoriach spotkań, rozmów, czatu i współpracy.

Spotkania

Przypisywanie stanowisk w trybie wspólnym

Organizatorzy będą teraz mogli przypisywać miejsca zwykłym uczestnikom w widoku wspólnym — kontrolować i decydować, gdzie dana osoba będzie siedzieć w wirtualnej przestrzeni.

Przypisywanie miejsca w trybie wspólnym Teams

Przenoszenie udostępnianej zawartości do oddzielnego okna

Od pewnego czasu mogliśmy przenosić indywidualne konwersacje na czacie, spotkania czy połączenia Teams do oddzielnych okien, aby móc dalej robić coś innego w głównym oknie aplikacji. Teraz możemy również przenieść do nowego okna udostępnianą zawartość na spotkaniu, co pozwala widzieć jednocześnie te treści i uczestników.

Przenoszenie udostępnianej zawartości do oddzielnego okna Teams

Przetłumaczone napisy na żywo w Teams Premium

Napisy na żywo w Teams są obsługiwane przez AI i tłumaczone w czasie rzeczywistym na 40 języków mówionych, tak aby uczestnicy spotkań mogli czytać je w swoich własnych językach. Funkcja jest obecnie dostępna dla wszystkich klientów. Wkrótce potrzebna jednak będzie licencja Teams Premium.

Zaktualizowany tryb towarzyszący dla użytkowników Androida

W celu poprawy doświadczeń spotkań hybrydowych Microsoft zaktualizował tryb towarzyszący (Companion Mode) w mobilnym Teams, tak aby uczestnicy będący na miejscu mieli szybki dostęp do funkcji czatu, reakcji na żywo i Microsoft Whiteboard. Ponadto łatwiejsze staje się dołączanie do spotkań i kontrolowanie urządzeń, w tym prezentowanie z PowerPointa, wyciszanie pokoju, włączanie/wyłączanie kamer i nie tylko. Funkcjonalność już wcześniej trafiła na iOS.

Rozmowy

Szczegółowa historia połączeń

Teams pozwala teraz uzyskać bardziej szczegółowy podgląd historii rozmów, wliczając w to sposób, w jaki zostały odebrane, czy zostały przekazane oraz jak były kontrolowane po ich odebraniu. Ta szczegółowa historia połączeń wraz z możliwością dostępu do nagrań i transkrypcji zapewniają kontekst, który wspomaga naszą produktywność.

Szczegółowa historia rozmów w Teams

Tworzenie grupy kontaktów w aplikacji Rozmowy

Tworzenie grupy kontaktów jest teraz możliwe w panelu po prawej stronie w aplikacji Rozmowy. Użytkownicy mogą tworzyć nowe grupy i edytować członkostwo istniejących grup.

Tworzenie grupy kontaktów w Teams

Czat i współpraca

Szablony połączone z Microsoft 365

Najlepsze szablony Teams łączą się z szablonami Microsoft 365, wliczając w to szablony SharePoint. Podczas tworzenia nowego zespołu przy użyciu szablonu domyślnego — na przykład szablonu zarządzania projektem — automatycznie stosowane są kanały i aplikacje zarządzania projektami oraz połączony szablon SharePoint.

Doświadczenie PDF od Adobe

Administratorzy dzierżaw (tenantów) mogą ustawić Adobe Acrobat jako domyślną aplikację do przeglądania i edytowania plików PDF w Microsoft Teams. Użytkownicy końcowi mogą przeglądać, wyszukiwać, komentować i dodawać adnotacje w plikach PDF bez konieczności posiadania subskrypcji Adobe Acrobat lub Adobe ID. Funkcja znajduje się w publicznej wersji zapoznawczej.

PDF w Microsoft Teams - Adobe Acrobat

Sugerowane odpowiedzi na czacie grupowym

Zamiast tracić czas na pisanie rutynowych odpowiedzi na czacie grupowym Teams, możemy teraz po prostu kliknąć jedną z sugestii, które pojawią się nad okienkiem pisania. Sugerowane odpowiedzi korzystają z uczenia maszynowego (machine learningu), aby generować najbardziej adekwatne odpowiedzi w oparciu o kontekst danej konwersacji.

Sugerowane odpowiedzi na czacie Microsoft Teams

Klip wideo jako odpowiedź na czacie

Teams pozwala teraz tworzyć krótkie, lekkie, bogate klipy wideo, w których możemy wyrazić się i dostarczyć treść w bardziej osobisty sposób. Po prostu kliknij przycisk, nagraj klip i wyślij go na czacie. Uczestnik może łatwo odpowiedzieć zarówno wiadomością tekstową, jak też nagrywając własną wiadomość wideo. Ogólna dostępność tego doświadczenia na PC i wersja zapoznawcza na urządzenia mobilne przewidywane są na końcówkę tego roku.

Usuwanie i zmienianie nazwy plików na kanale i w folderze OneDrive w Teams

Aby usunąć lub zmienić nazwę pliku na kanale, udaj się do karty Pliki i znajdź pożądany plik. Następnie wybierz menu Więcej opcji (trzy kropki) obok tego pliku. Z kolei aby skasować lub zmienić nazwę pliku w OneDrive, wybierz Więcej na dole aplikacji, a następni Pliki. Gdy znajdziesz pożądany plik, skorzystaj z menu Więcej opcji (trzy kropki) i wybierz opcję usunięcia bądź zmiany nazwy.

Kalendarz Teams z wyskakującymi okienkami formularza harmonogramu

W sekcji Kalendarz w aplikacji Teams użytkownicy będą teraz mogli przenosić istniejące spotkania do nowego okienka za pomocą dedykowanej ikony w formularzu planowania. Funkcja umożliwia przeglądanie wielu spotkań w osobnych oknach, a także sprawdzanie czatów lub edytowanie plików bez konieczności przełączania aplikacji.

Przenoszenie spotkania do nowego okna w kalendarzu Teams

Pozostałe zmiany

Oprócz wyżej wymienionych zmian do Teams trafiło w październiku jeszcze trochę nowości w takich kategoriach, jak urządzenia, pracownicy pierwszej linii, zarządzanie, Power Platform, edukacja i instytucje rządowe.

O nowościach w pozostałych aplikacjach dowiesz się więcej z naszego poprzedniego artykułu:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-october-2022/ba-p/3666435

Polecamy również w kategorii Teams