Menu kategorii
 • Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie czerwca

  Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie czerwca

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:11
  04.07.2022
  628 wyświetleń

  Wyjątkowo gorący czerwiec już za nami, a dotyczy to nie tylko temperatury powietrza, ale również nowości w Microsoft 365. Ogólne podsumowanie tych zmian przedstawiliśmy dla Was w poprzednim artykule. Teraz przyjrzymy się bardziej szczegółowo samemu Microsoft Teams i jego najważniejszym zmianom w obszarach spotkań, połączeń, czatu i współpracy.

  Spotkania

  Kontrola zaproszeń w wielu językach

  W przypadku spotkań wielojęzycznych Teams umożliwia administratorom wyświetlanie informacji w zaproszeniach na spotkania w maksymalnie dwóch językach na wszystkich platformach e-mail. Dzięki tej funkcji możesz dostosować zaproszenia na spotkania tak, aby zawierały języki, z którymi Twoi użytkownicy są najbardziej zaznajomieni i którym jest im najwygodniej się posługiwać. Administratorzy mogą zastosować nową zasadę w swoim portalu administracyjnym, włączając parametr MeetingInviteLanguages ​​w CsTeamsMeetingPolicy na poziomie użytkownika lub grupy albo dla całej organizacji.

  Kontrola zaproszeń w wielu językach

  Panel spotkań na iPadzie z nastawieniem na multitasking

  Środowisko spotkań w aplikacji Teams na iPada otrzymało panel wielozadaniowy. Podczas spotkań użytkownicy będą widzieć zwijany prawy panel, który zapewnia bogatsze doświadczenia, takie jak czat podczas trwającego spotkania, szybsze przeglądanie spisu uczestników i nie tylko.

  Panel spotkań na iPadzie z nastawieniem na multitasking

  Dymki czatu na spotkaniach na iOS i Androidzie

  Dymki czatu są teraz dostępne dla użytkowników iOS i Androida. Gdy są włączone, wiadomości czatu pojawiają się na ekranie smartfona, umożliwiając podgląd dwóch ostatnich wiadomości. Nie musisz już ręcznie otwierać okna czatu w trakcie spotkania, aby zobaczyć, co piszą uczestnicy. Możesz tymczasowo wyłączyć dymki na bieżącym spotkaniu, dotykając ikony drzemki, lub też wyłączyć je na stałe, dotykając opcji "Nie pokazuj dymków czatu" w menu "Więcej czynności" (...).

  Dymki czatu na spotkaniach na iOS i Androidzie

  Rola współorganizatora spotkania

  Organizatorzy mogą współdzielić kontrolę nad spotkaniem, przypisując nową rolę "współorganizatora" maksymalnie 10 uczestnikom. Współorganizatorzy mają prawie takie same możliwości jak organizator, w tym zarządzanie opcjami spotkania. Ograniczenia roli współorganizatora obejmują brak możliwości tworzenia i zarządzania pokojami podgrup, zarządzania nagraniami spotkań oraz przeglądania lub pobierania raportów obecności. Organizatorzy mogą dodawać współorganizatorów za pomocą opcji spotkania. Tylko osoby zaproszone w ramach tego samego wdrożenia, co organizator, mogą pełnić rolę współorganizatora.

  Wyłączanie dostępu do pisania na czacie dla anonimowych lub nieuwierzytelnionych użytkowników

  Administratorzy mogą wyłączyć dostęp do pisania na czacie dla użytkowników niefederacyjnych i nieuwierzytelnionych, którzy dołączają do spotkań Teams za pośrednictwem udostępnionego linku. Zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa, szczególnie w sektorze finansowym, gdzie wiadomości na czacie mogą być wykorzystywane jako element naruszenia bezpieczeństwa danych.

  Napisy na żywo i transkrypcje spotkań w aplikacji internetowej Teams

  Napisy w czasie rzeczywistym i transkrypcje są teraz dostępne dla użytkowników Teams w przeglądarce w 27 językach mówionych. Aby to włączyć, kliknij menu "Więcej czynności" (...) i wybierz "Włącz napisy na żywo" i/lub "Rozpocznij transkrypcję".

  Napisy na żywo i transkrypcje spotkań w aplikacji internetowej Teams

  Bardziej użyteczne powiadomienia w Teams na Androidzie

  Teams na Androidzie otrzymał "szufladę" powiadomień, którą użytkownicy będą widzieć u góry ekranu w przypadku otrzymania wiadomości systemowych w trakcie spotkania. Użytkownicy mogą wyświetlać podgląd, zwijać i usuwać wszystkie powiadomienia za pomocą jednego dotknięcia przycisku "Wyczyść wszystko". Pomaga to zmniejszyć rozpraszający bałagan na urządzeniu mobilnym podczas spotkania.

  Powiadomienia w Teams na Androidzie

  Połączenia i rozmowy

  Dynamiczny identyfikator dzwoniącego dla agentów kolejki połączeń

  Agenci kolejki połączeń mogą teraz nawiązywać połączenia z aplikacji Rozmowy, używając numeru telefonu kolejki połączeń jako identyfikatora dzwoniącego. Dzięki temu połączenie jest prawidłowo identyfikowane przez odbiorcę, a numer oddzwaniania jest numerem kolejki połączeń, a nie osobistą linią agenta.

  Czat i współpraca

  Czat Microsoft Teams osadzony w Dynamics 365

  Dynamics 365 i Microsoft Teams współpracują ze sobą na jeszcze głębszym poziomie. Użytkownicy "Zespołów" mogą teraz bezproblemowo wymieniać się pomysłami i współpracować bezpośrednio i kontekstowo w przepływie pracy. Integracja ta pozwoli łączyć istniejące lub nowe czaty z rekordami Dynamics 365 dla wygodnego dostępu dla wszystkich uczestników.

  Czat Microsoft Teams w Dynamics 365

  Zatwierdzanie podpisów elektronicznych na urządzeniu mobilnym

  Użytkownicy Teams mogą teraz z łatwością wykonywać żądania zatwierdzenia podpisów elektronicznych z dowolnego urządzenia mobilnego. Jako odbiorca użytkownik może je przeglądać, a jako twórca — edytować lub anulować.

  Zatwierdzenia podpisu elektronicznego w pełni osadzone w Zatwierdzeniach

  Użytkownicy mogą teraz bezproblemowo tworzyć, przeglądać i zatwierdzać wnioski o zatwierdzenie podpisu elektronicznego, które wymagają podpisu, bezpośrednio w "Zatwierdzeniach" w ramach Teams. Ta aktualizacja eliminuje potrzebę logowania się użytkowników do każdej witryny dostawcy podpisów elektronicznych.

  Zatwierdzanie podpisów elektronicznych DocuSign w czatach i na kanałach

  Użytkownicy mogą teraz tworzyć żądania podpisu elektronicznego DocuSign bezpośrednio z rozszerzenia do tworzenia wiadomości na czacie lub w kanale utrzymującym kontekst żądania. Gdy użytkownicy przeglądają żądanie, wszelkie aktualizacje będą wyświetlane na karcie adaptacyjnej na czacie lub kanale, co oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli szybciej zareagować, jako że rozumieją kontekst żądania.

  Otwieranie i edytowanie plików PDF w aplikacji "Pliki" w Teams

  Teams umożliwia teraz wyświetlanie i edytowanie plików PDF bez potrzeby otwierania kolejnego okna, które zakłóca przepływ pracy. To ustawienie jest obecnie dostępne w prywatnej wersji zapoznawczej, a administratorzy IT mogą ustawić Adobe jako ustawienie domyślne za pośrednictwem centrum administracyjnego Teams.

  Otwieranie i edytowanie PDF w Teams

  Pozostałe zmiany

  Pozostałe zmiany w tym miesiącu

  Microsoft Teams otrzymał też w tym miesiącu trochę nowych certyfikowanych urządzeń i zmian w obszarach Power Platform, zarządzania oraz funkcji dla pracowników pierwszej linii i klientów rządowych.

  Sprawdź również zmiany w pozostałych aplikacjach Microsoft 365:


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/here-are-all-the-features-that-microsoft-added-to-teams-in-june-2022/

  Polecamy również w kategorii Teams