Ciemny motyw, poprawione wyszukiwanie i odkrywanie oraz inne zmiany w OneDrive na Androida

Ciemny motyw, poprawione wyszukiwanie i odkrywanie oraz inne zmiany w OneDrive na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:57
26.02.2020
1118 wyświetleń

Microsoft wypuścił ważniejszą aktualizację OneDrive w Sklepie Play. Wersja 6.0 wprowadza odświeżony wygląd z elementami Fluent Design i nowymi ikonami, dopieszczoną listą plików, widokiem siatki i nie tylko. W warstwie wizualnej nowością jest również obsługa ciemnego motywu. Prócz tego aplikacja m.in. pozwala na więcej działań na dokumentach PDF.

Ciemny motyw w OneDrive na Androida jest już dostępny dla użytkowników indywidualnych i biznesowych. Jest on oczywiście spójny z motywem wprowadzanym do pozostałych aplikacji Office, o czym pisaliśmy już wcześniej. Inne wizualne ulepszenia dotarły do doświadczenia podpisu, którego obszar został powiększony. Wygładzono też pismo odręczne, a przechowywanie podpisów do przyszłego użytku stało się bardziej intuicyjne.

Większą aktualizację zaliczyła funkcjonalność wyszukiwania. Teraz możemy od ręki odkrywać pliki w OneDrive i udostępnione biblioteki w SharePoint. Do aplikacji zawitały również sekcje ostatnich plików i "Tego dnia". Jeśli chodzi o ulepszoną obsługę PDF, zmian jest całkiem sporo. Pióra, zakreślacze i gumka znajdują się teraz na dole ekranu, dzięki czemu można ich szybko użyć. Notatki stały się lżejsze i lepiej reagujące, co powinno ułatwić ich tworzenie i przeglądanie. Microsoft ułatwił też personalizację i wybór koloru notatki, przenosząc próbnik kolorów na powierzchnię notatki.

Microsoft OneDrive w aktualnej wersji pobierzemy na urządzenia z Androidem ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/onedrive-for-android-for-updated-with-dark-mode-enhanced-search-and-several-new-features/

Polecamy również w kategorii Android