Menu kategorii
 • Chromium dostępny do pobrania na Windows 10 ARM

  Chromium dostępny do pobrania na Windows 10 ARM

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  08:39
  16.04.2019
  924 wyświetlenia

  Podczas gdy nowy Edge przyjął silnik Chromium, na Windows 10 ARM szykowany jest Google Chrome. Przed paroma dniami pojawiły się natomiast wieści o udanym skompilowaniu Chromium, co pozwoliło również uruchomić je w Windows 10 Mobile. Teraz wersję tę udostępniono nieoficjalnym kanałem.

  Niestety, ani dla Chrome, ani dla Chromium nie podano jeszcze szacowanego czasu wydania na Windows 10 ARM64, jednakże prekompilowaną wersję tego drugiego udostępniono już nieoficjalnym kanałem. Jednemu z deweloperów udało się ją zainstalować na pececie ze Snapdragonem 855.

  Kompilacja na pewno nie jest idealna, ale to tylko przedsmak tego, co za jakiś czas będzie oferowane posiadaczom pecetów opartych na ARM - w tym kierunku podąża podobno nawet sam Microsoft z jego linią Surface. Ci natomiast, którzy już są posiadaczami takich urządzeń, mogą samodzielnie wypróbować Chromium. Binarkę udostępniono nieoficjalnym kanałem - poprzez Telegram.

  Nie zalecamy oczywiście instalowania oprogramowania z nieoficjalnych źródeł. Z drugiej strony kanały te są już od jakiegoś czasu wykorzystywane przez społeczność.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/pre-compiled-chromium-for-windows-10-on-arm-now-available-to-download/

  Polecamy również w kategorii Windows 10