Chrome zyskał dodatkowe pół roku wsparcia na Windows 7

Chrome zyskał dodatkowe pół roku wsparcia na Windows 7

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:55
23.11.2020
822 wyświetlenia

W tym roku wiele organizacji stanęło przed trudnymi wyzwaniami z powodu mniej lub dalej posuniętego lockdownu, a do tego jeszcze doszło zakończenie wsparcia najpopularniejszego (w tamtym okresie) systemu operacyjnego Windows 7. Jak to często bywa, wiele firm nie zdążyło z upgradem na czas i zostało z niełatanym systemem. Ale brak aktualizacji zabezpieczeń to nie jedyny ich problem.

Systemami, które utraciły wsparcie techniczne producenta, przestają się interesować także dostawcy oprogramowania. Tak to wyglądało choćby w przypadku Windows XP, który w ostatnich latach utracił wsparcie większości wydawców przeglądarek i antywirusów. Podobny los w najbliższych latach czeka Siódemkę. Z drugiej strony okres wsparcia może być przez część producentów wydłużony, właśnie z uwagi na trudności wynikłe z pandemii, z którymi borykają się administratorzy. Tak to właśnie postrzega Google.

Po ocenie bieżącej sytuacji i w oparciu o feedback od naszych cenionych klientów biznesowych Chrome przedłuża nasze wsparcie dla Windows 7 przynajmniej do 15 stycznia 2022. To 6-miesięczne przedłużenie w stosunku do wcześniej zakomunikowanej daty 15 lipca 2021. Nadal będziemy oceniać warunki, w jakich znajdują się nasi klienci korporacyjni, i komunikować jakiekolwiek dodatkowe zmiany w przyszłości.
— Max Christoff, Engineering Director, Chrome

Jak wynika z badań Kantar, zleconych przez Google Chrome Enterprise w Q2 2020, migracja do Windows 10 była częścią harmonogramu na ten rok w wielu firmach. Po tym jednak, jak wyłoniły się nowe priorytety, 21% organizacji nadal jest w trakcie procesu migracji. 1% badanych firm planuje zacząć migrację niebawem, a 78% już jej w pełni dokonało.

Windows 7

Google ma nadzieję, że to przedłużenie wsparcia da klientom korporacyjnym elastyczność, której potrzebują, by wspierać swoich pracowników podczas odchodzenia z Windows 7, gdy sytuacja im na to pozwoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://cloud.google.com/blog/products/chrome-enterprise/extending-chrome-on-windows-7-to-support-enterprise-customers

Polecamy również w kategorii Chrome