Cała seria Half-Life za darmo na Steam. Valve promuje nadchodzący tytuł VR

Cała seria Half-Life za darmo na Steam. Valve promuje nadchodzący tytuł VR

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:00
23.01.2020
746 wyświetleń

Gdy spora część graczy uwierzyła, że Valve zapomniało o swojej kanonicznej produkcji Half-Life, fani serii nie tracili nadziei na trzecią odsłonę. Ta wprawdzie wciąż pozostaje niewiadomą, jednak producent po latach powrócił do franczyzy, tym razem w konwencji VR. Jak powiedział niedawno Alex Kipman z Microsoft, jest to najbardziej realistyczna produkcja VR, w jaką grał, a grał w wiele z nich. Przygotowując się do premiery Half-Life: Alyx, Valve znalazło świetny sposób na jego wypromowanie.

Wydawca postanowił udostępnić za darmo wszystkie poprzednie części franczyzy. Z jednej strony starsi gracze będą mogli powspominać godziny spędzone z łomem w dłoni, a ci młodsi zyskają okazję bezpłatnego zapoznania się z tą nadal świetną grą. Warto przypomnieć, że ostatnia część, Half-Life 2: Episode Two, ukazała się w 2007 roku, czyli wtedy, gdy części obecnych graczy jeszcze nie było na świecie! Z drugiej strony promocja ta z pewnością narobi dodatkowego szumu wokół zbliżającej się premiery.

Half-Life: Alyx nadchodzi w marcu, a my świętujemy już wcześniej, udostępniając wszystkie gry z serii Half-Life ZA DARMO do zagrania dla użytkowników Steam — od dzisiaj, aż do dnia premiery!

Jeśli masz już zainstalowany Steam, możesz kliknąć poniższe linki, by zacząć grać już teraz!

Half-Life
Half-Life 2
Half-Life 2: Episode One
Half-Life 2: Episode Two

Jeśli nie masz Steam, możesz go pobrać tutaj.
— Valve

Akcja Half-Life: Alyx osadzona jest przed wydarzeniami z Half-Life 2 i jego epizodów, ale zawiera niektóre jego postaci i elementy fabuły. Twórcy uważają, że najlepszym sposobem na cieszenie się z nowych gier jest przejście tych starszych, zwłaszcza Half-Life 2 i jego epizodów. Naszym zdaniem warto również zagrać w prequel, czyli oryginalnego Half-Life'a. Choć Valve nie podaje tego w komunikacie, to promocją zostały objęte też spin-offy, czyli Opposing Force oraz Blue Shift, które wszak wchodzą do kanonu serii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.bleepingcomputer.com/news/gaming/the-half-life-series-is-free-to-play-until-march-2020/

Polecamy również w kategorii Gry