Były inżynier Apple nowym szefem projektowania sprzętu w Microsoft

Były inżynier Apple nowym szefem projektowania sprzętu w Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:28
07.04.2020
852 wyświetlenia

Microsoft zatrudnił Rubéna Caballero, byłego VP inżynierii technologii bezprzewodowej w Apple, odpowiedzialnego za integrację modemów i anten w iPhone'ach, iPadach i innych produktach firmy. W Microsoft będzie odpowiadał za sprzęt Mixed Reality i technologię sztucznej inteligencji.

Nowa rola Caballero to Corporate Vice President Engineering - Hardware Design & Technology, jak wynika z jego profilu na LinkedIn. W marcu zaczął on pracę w Mixed Reality & AI Division, gdzie zajmuje się sprzętem, takim jak headset mieszanej rzeczywistości HoloLens, a także projektami specjalnymi. Ruch ten postrzegany jest jako inwestycja Microsoftu w jego rosnące portfolio sprzętowe.

W Cupertino — głównej siedzibie Apple — Rubén Caballero nadzorował rozwój i testy technologii bezprzewodowych dla iPhone'ów, iPadów, Maców i nie tylko. W Apple pracował od 2005 do początku 2019 roku, kiedy jego dział zajmujący się modemami został wchłonięty przez inny dział sprzętowy zarządzany przez Johny'ego Sroujię. Po odejściu z firmy Caballero był doradcą kilku startupów z Doliny Krzemowej, w tym firmy zajmującej się technologią bezprzewodową Keyssa i startupem Humane kierowanym przez byłych pracowników Apple.

Microsoft HoloLens w swojej pierwszej generacji debiutował wiosną 2016 roku. HoloLens 2, nota bene trzecia generacja gogli, trafiła na rynek w listopadzie 2019 roku, czyli zaledwie 5 miesięcy temu. Nie ma wątpliwości, że powstanie HoloLens 3, który będzie jeszcze lżejszy, wygodniejszy i potężniejszy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-hires-former-apple-executive-for-heading-hololens-hardware-division

Polecamy również w kategorii HoloLens