Było Xiaomi, teraz pora na Samsunga. Składany Galaxy na wideo

Było Xiaomi, teraz pora na Samsunga. Składany Galaxy na wideo

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:42
01.02.2019
432 wyświetlenia

Samsung nie jest pierwszym producentem, który pokazał swój składany telefon. Zrobiło to przecież już 3 lata temu Lenovo. Jednak teraz atmosfera się zagęszcza i otrzymujemy coraz więcej przecieków, informacji i zapowiedzi od kolejnych marek. To będzie rok składanych urządzeń, a rozpoczęła go oficjalnie firma Royole, pokazując na targach CES swój model FlexPai. Niestety daleki on jest od ideału.

Ale biorąc pod uwagę, że za temat zabrała się dużo większa firma, taka jak Samsung czy Xiaomi, to można mieć nadzieję, że coś konkretnego z tego wyjdzie. Składany smartfon Koreańczyków już widzieliśmy, choć większość urządzenia była ukryta. Samsung pokazał jedynie, że potrafi się ono składać. Nowa reklama, jaka właśnie wyciekła do Sieci, pokazuje, jak to może wyglądać w tak zwanym realu.

Samsung Składany

Wideo nie dotyczy jedynie telefonu i jest dosyć ogólnikowe. Można je potraktować raczej jako wideo koncepcyjne. Wygląda jednak naprawdę wiarygodnie, a przez parę sekund jesteśmy na nim w stanie zobaczyć składanego smartfona. Czy jest to tylko koncept, czy może faktycznie tak to będzie wyglądać? Ciężko powiedzieć, ale wszystko powinno się wyjaśnić na zbliżającej się konferencji Galaxy Unpacked. Samo urządzenie wygląda na wyjątkowo smukłe, choć można zauważyć, że najprawdopodobniej zostało podzielone nieco niesymetrycznie. Pierwsza, główna część, która jest widocznie grubsza, skrywa prawdopodobnie wszystkie podzespoły smartfona. Natomiast druga, wyraźnie cieńsza, może być jedynie wyświetlaczem.

Pytanie, co na to Microsoft. Andromeda tkwi nadal za zasłoną tajemnicy. Jej większy brat - Centaurus - również. Pewną przesłanką na temat tego, czym Microsoft będzie się chciał wyróżnić, jest patent Intela, o którym wspominaliśmy niedawno. Zresztą składany ekran będzie chyba jedynym elementem łączącym Andromedę z urządzeniami innych producentów. Surface Phone (czyli mityczna Andromeda) może być bardziej komputerem niż smartfonem. Możliwe, że nawet nie będzie to "Phone", a na przykład Surface Mini. Ciężko na chwilę obecną dywagować, ale ponownie, trzeba przyznać, że rok 2019 zapowiada się naprawdę ciekawie!

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/samsung-shows-folding-phone-vision-in-leaked-ad/

Polecamy również w kategorii Urządzenia