Byliśmy w Las Vegas na Microsoft Inspire 2019. To był tydzień z Microsoft 74

Byliśmy w Las Vegas na Microsoft Inspire 2019. To był tydzień z Microsoft 74

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:40
19.07.2019
1050 wyświetleń

Microsoft Inspire - dawniej jako Microsoft Worldwide Partner Conference - to doroczna konferencja Microsoftu dla społeczności partnerów, która w tej formie odbywa się od 2003 roku. Gigant przedstawia na niej harmonogram na nadchodzący rok, umożliwia budowanie sieci, dzieli się najlepszymi praktykami, pozwala zdobyć nowe umiejętności i sprawdzić najnowsze innowacje technologiczne. Microsoft Inspire 2019 przyciągnął ponad 13 tysięcy partnerów. Jako kluczowi na polskim rynku partnerzy Microsoftu my także wzięliśmy udział w tym ważnym wydarzeniu!

Na tegorocznej konferencji Microsoft sporo uwagi poświęcił inwestycjom i programom, które mają na celu pomoc partnerom we wprowadzaniu ich produktów na rynek, połączeniu się z klientami oraz uproszczeniu sposobu prowadzenia biznesów z Microsoft i innymi partnerami. Rzućmy okiem na najciekawsze inicjatywy i ogłoszenia.

Microsoft Inspire

Azure Lighthouse

Microsoft ogłosił ogólną dostępność Azure Lighthouse - usługi oferującej funkcje zarządzania wieloma różnymi klientami na dużą skalę, która umożliwia partnerom różnicowanie usług w oparciu o większą wydajność i automatyzację. Jej kluczowe możliwości to projekcja zasobów klientów, skalowalne zarządzanie setkami dzierżaw klientów, ochrona adresu IP zarządzania w obrębie środowiska oraz szczegółowy dostęp do zasobów i subskrypcji klientów. Co ciekawe, używanie rozwiązania Azure Lighthouse jest bezpłatne, jednakże może wiązać się z opłatami za inne usługi, takie jak Azure Log Analytics czy Security Center.

Microsoft Inspire

Azure Migration Program

Microsoft już w zeszłym roku dzielił się swoim podejściem w kwestii migracji do chmury Azure. W międzyczasie firma współpracowała na tym polu z takimi klientami, jak Allscripts, Chevron, J.B. Hunt czy Carlsberg Beers, co pozwoliło jej zdobyć cenne wglądy i lepiej poznać potrzeby klientów. Na tej podstawie gigant skonsolidował oparte na najlepszych praktykach, holistyczne rozwiązanie do przenoszenia istniejących aplikacji i systemów do Azure. Jest nim właśnie Azure Migration Program.

Azure Migration Program łączy porady, zasoby i narzędzia, których potrzebują klienci na wszystkich etapach przechodzenia do chmury. Korzystając ze sprawdzonych metod adaptacji chmury, narzędzi, zasobów i praktyk, a także z pomocy ekspertów Microsoftu i wyspecjalizowanych partnerów migracyjnych, klienci mogą spodziewać się pomyślnej migracji. W szczególności klienci mogą liczyć na:

  • Prowadzenie krok po kroku: partnerzy i eksperci służą pomocą w oparciu o sprawdzoną metodologię Cloud Adoption Framework for Azure.
  • Budowanie umiejętności technicznych: korzystając z podstawowych i skupionych na rolach kursów, uczestnicy rozwiną umiejętności związane z Azure oraz długoterminową gotowość organizacyjną.
  • Darmowe narzędzia migracyjne Azure: Azure Migrate do przenoszenia zasobów i Azure Cost Management do optymalizacji kosztów.
  • Ofertę redukcji kosztów migracji: wliczając w to Azure Hybrid Benefit oraz darmowe Extended Security Updates dla Windows Server 2008 i SQL Server 2008.

Microsoft Inspire

Nowa kompetencja Microsoft Security

Dostępna jest nowa kompetencja, pozwalająca partnerom wejść na rynek ze swoim doświadczeniem oraz zapewniająca dostęp do szeregu benefitów, wpływających na rozwój biznesu i rentowność. Po spełnieniu kryteriów i uiszczeniu opłaty posiadacze Security Competency mogą liczyć na srebrną lub złotą odznakę kompetencji, licencje Windows 10 E5, Enterprise Mobile Security E5, Office 365 E5 i kredyty Azure, dostęp do zawartości i programów marketingowych, konsultacji ze specjalistami marketingu i inne korzyści techniczne. Posiadacze kompetencji otrzymują też wyższy priorytet w katalogu Microsoft Solution Providers.

Microsoft Inspire

Pięć nowych specjalizacji

Dostępnych jest pięć nowych specjalizacji, które stanowią dodatek do zaawansowanej specjalizacji SAP on Azure ogłoszonej w maju. W drodze jest również specjalizacja związana z Teams. Nowe specjalizacje to:

  • Windows Server and SQL Server Migration to Microsoft Azure
  • Linux and Open Source Databases Migration to Microsoft Azure
  • Data Warehouse Migration to Microsoft Azure
  • Modernization of Web Applications in Microsoft Azure
  • Kubernetes on Microsoft Azure

AI Accelerate Program

Nie ma wątpliwości, że AI napędza następną falę innowacji i stanowi nową wartość dla firm ze wszystkich branż. Microsoft Azure AI Accelerate Program to inicjatywa, która pomoże partnerom osiągać korzyści z rozwijania wartości biznesowej, której motorem jest sztuczna inteligencja. Program pomoże w szybszym wprowadzaniu rozwiązań i możliwości AI na rynek, skupiając się szczególnie na Azure Machine Learning, Knowledge Mining, Cognitive Services oraz Azure Bot Services, które cyfrowo transformują firmy. Jest on zaprojektowany jako rozwiązanie całościowe, przełamujące różnego typu bariery w adaptacji i czerpaniu korzyści z AI. Na konferencji Inspire ogłoszono również 15 strategicznych partnerów AI, w tym Nvidię, Accenture, Automation Anywhere, EY, Crayon, Sitecore, Blue Prism, ABB czy SparkBeyond.

Microsoft Inspire

Efekt chmury, czyli korzyści ze sprzedaży z Microsoft

Wykorzystując technologię Microsoft w handlu, partnerzy mogą rozwijać się w oparciu o jego innowacje. Wiodącym przykładem jest efekt chmury, o którym mówi Microsoft. Polega on na tym, że na każdego dolara wydanego na usługi chmurowe Microsoftu przypada dla partnera 9,82 dolara zysku. Dla porównania - jeszcze w 2016 roku było to 5,87 dolara. Gigant podzielił się też innymi ciekawymi statystykami:

Microsoft Inspire

Microsoft mówi też o postępach w programie partnerskim platformy Azure. Sprzedaż za pośrednictwem ekosystemu Microsoftu - jego platform handlowych - od uruchomienia 2 lata temu przyniosła partnerom w sumie 9,5 mld dolarów zysku. Zauważono też, że IP Co-Sell Program prowadzi do głębszego zaangażowania partnerów i klientów - transakcje domykane są w nim trzy razy szybciej, są sześć razy większe i prowadzą do osiem razy większego wykorzystania Azure.

Reklama

Nasza przygoda z Microsoft Inspire

Jako firma Onex Group - wydawca portalu CentrumXP - już wielokrotnie gościliśmy na konferencji Microsoft Inspire. W naszych starszych tekstach podsumowywaliśmy i dzieliliśmy się naszymi wrażeniami z edycji 2014, 2016, 2017 oraz 2018.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3qBAdk5yBxM

Polecamy również w kategorii CentrumXP