Bug Bash dla 19H1 wystartował. Czego szukają Insiderzy?

Bug Bash dla 19H1 wystartował. Czego szukają Insiderzy?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:39
23.01.2019
324 wyświetlenia

19H1 wkracza w ostatnią fazę rozwoju przed premierą. Z jednej strony sygnalizuje to pierwsza kompilacja 19H2, zmierzająca do Skip Ahead, a z drugiej - rozpoczęcie programu tropienia błędów. Bug Bash to już właściwie tradycja, towarzysząca każdej kolejnej wersji Dziesiątki. Obecne "wielkie styczniowe testowanie systemu Windows 10" zaczęło się dziś, 23 stycznia, i potrwa do niedzieli, 3 lutego. Microsoft prosi Insiderów, by przejrzeli nowe i zaktualizowane funkcje, zgłosili napotkane błędy i przekazali swoje uwagi.

W ramach programu udostępniane będą codziennie nowe zadania (Centrum opinii > Wyzwania) związane z testowaniem. Te najważniejsze, mające na celu zmotywować testerów, oznaczane będą jako sugerowane "Wyzwania dnia". Dotyczą one na przykład lepszego sposobu wyświetlania i zarządzania magazynem (Ustawienia > System > Magazyn), zmieniania jasności ekranu za pomocą suwaka w obszarze Szybkie akcje, otwierania hiperłączy z SMS-ów w aplikacji Twój telefon, odczytywania kodów QR, udostępniania w pobliżu i wielu innych czynności. Wyzwania te nie tylko pomogą udoskonalić Windows 10, ale też pozwolą nam bezpośrednio zapoznać się z działaniem nowych funkcji i ulepszeń. Ponadto za kończenie wyzwań otrzymujemy punkty w programie Windows Insider, które czasami mogą nam się przydać - najbardziej aktywnych testerów Microsoft nagradza co jakiś czas wczesnym dostępem do nowości i innymi przywilejami.

Wielkie styczniowe testowanie systemu Windows 10

Czego jeszcze możemy się spodziewać, gdy przystąpimy do akcji "wielkiego testowania"? Jak wyjaśnia Microsoft:

  • Będziesz bezpośrednio uczestniczyć w kształtowaniu kolejnej wersji systemu Windows 10.
  • Poznasz wspaniałych ludzi stojących zazwyczaj za kulisami - przeznaczamy na to specjalną transmisję internetową na kanale Mixer (wtorek, 29 stycznia o godzinie 10:00 czasu PST).
  • Twoje wysiłki zostaną nagrodzone dodaniem nowego znaczka osiągnięć w walce z błędami do Twojego profilu w Centrum opinii (po zakończeniu wielkiego testowania).

Aby wziąć udział w testach, wystarczy zainstalować najnowszą kompilację 19H1, ukończyć co najmniej jedno wyzwanie w Centrum opinii i dodać co najmniej jedną opinię.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.windows.com/en-us/articles/windows-bug-bash-2019/

Polecamy również w kategorii Windows Insider