BizTalk Server 2013 już w fazie Beta

BizTalk Server 2013 już w fazie Beta

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:20
08.11.2012
1928 wyświetleń

Microsoft opublikował wersję Beta swojego nowego serwera integracyjnego BizTalk Server 2013. Produkt ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.

Nowy produkt miał się początkowo nazywać BizTalk Server 2010 R2, jednak nadano mu nazwę BizTalk Server 2013. Jest to kolejne, i jak się okazuje nie ostatnie lokalne rozwiązanie integracyjne dla przedsiębiorstw. Wcześniej mówiło się o tym, że nadchodząca wersja serwera będzie ostatnim wydaniem typu on-premise, z uwagi na jego przenosiny w chmurę. Jednak Microsoft wspomniał już o kolejnych wydaniach BizTalk, działających w lokalnych serwerowniach. Nowy BizTalk to przede wszystkim nowe adaptery, w tym jeden integrujący BizTalk z SharePointem, możliwość wystawiania artefaktów serwera BizTalk w formie usług REST, a także zestaw narzędzi integracyjnych ESB. Będzie także wsparcie dla pozostałych serwerów korporacji - Windows Sever 2012 i SQL Server 2012 oraz dobra integracja z Visual Studio 2012.

BizTalk Server ma trafić na półki sklepowe w drugiej połowie 2013 roku. Nieco wcześniej, bo na początku przyszłego roku, ma zostać wydana wersja Release Candidate. Na razie jednak do naszej dyspozycji jest publiczna wersja Beta, która dostępna jest w centrum pobierania Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35553&WT.mc_id=rss_alldownloads_all

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu