Bilans finansowy działu EDD Microsoft

Bilans finansowy działu EDD Microsoft

 Adam Stępień
Adam Stępień
13:17
25.07.2009
3503 wyświetlenia
Microsoft ogłosił wyniki finansowe działu Entertainment and Devices (EDD) na koniec roku fiskalnego. Sprzedaż konsoli Xbox 360 wzrosła i osiągnęła pułap 11,2 milionów sztuk.

Wyniki finansowe działu Entertainment and Devices korporacji Microsoft za poprzedni rok finansowy pokazują wzrost sprzedaży konsoli Xbox 360. W sumie sprzedano ich 11,2 milionów. Dla porównania rok wcześniej na rynek trafiło tylko 8,7 milionów sztuk. Mimo wzrostu sprzedaży, dział akcesoriów do grania na PC i konsoli Xbox miał mniejsze przychody. W sumie spadek wyniósł 161 milionów dolarów, co stanowi 3% w stosunku do roku ubiegłego. Cały dział Entertainment and Devices zanotował dużo niższą stratę niż rok temu (66% ). Powodu upatruje się m.in. w obniżeniu ceny konsoli, co przełożyło się na wzrost sprzedaży. W ostatnim kwartale przychód działu spoza segmentu gier spadł o 12% (292 miliony dolarów). Wzrosły natomiast przychody z transakcji w serwisie Xbox Live. Zmniejszono także wydatki na marketing o ponad 30% (107 milionów dolarów).

Całkowity przychód Microsoft zmniejszył się o 17% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, do 13,1 miliardów dolarów. Zysk netto wyniósł nieco ponad 3 miliardy dolarów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gram.pl/news_8gnfGu26_Bilans_finansowy_dzialu_EDD_Microsoft.html

Polecamy również w kategorii Microsoft