Bezpośrednie powiadomienia dla Insiderów o wykorzystanym feedbacku

Bezpośrednie powiadomienia dla Insiderów o wykorzystanym feedbacku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:30
04.11.2017
2105 wyświetleń

Uruchomiony przed premierą Windows 10 program Windows Insider (nazywany też Niejawnym programem testów systemu Windows) pod względem liczby uczestników już dawno przeszedł najśmielsze oczekiwania Microsoftu. Założenia programu są proste - Insiderzy przesyłają feedback o wykrytych problemach, funkcjach nadających się do zmiany czy propozycjach wprowadzenia nowości. Insiderzy stanowią wielomilionową grupę, z której większość w ogóle nie przesyła swoich opinii lub robi to okazjonalnie. Microsoft chce ich nieco zachęcić.

Aktywność w Centrum opinii nie jest obowiązkowa i Microsoft w żaden sposób nie wymaga od Insiderów przesyłania feedbacku czy głosowania na propozycje. Jeśli jednak jakąś aktywność prowadzimy, dobrze jest wiedzieć, że przyczyniła się ona do wprowadzenia realnych zmian. Z tego względu Microsoft poinformował o trzech sposobach powiadomień:

  1. Blair SIUF Project: choć może się wydawać, że chodzi o nawiązanie do znanego niegdyś horroru o wiedźmach, SIUF (System Initiated User Feedback) jest w rzeczywistości systemem powiadomień wyświetlanych nad paskiem zadań. SIUF zaczął być implementowany kilka tygodni temu i być może nowy rodzaj powiadomień dostrzegli już niektórzy Insiderzy testujący Redstone 4. System jest wciąż rozwijany i Microsoft zachęca do odpowiadania na powiadomienia, takie jak to:

    SIUF

  2. Powiadomienia na maila: w odpowiedzi na feedback Insiderów (a jakże!) Microsoft zaczął też udostępniać powiadomienia mailowe. Ich treść jest taka sama, jak w przypadku SIUF, choć oczywiście w bardziej obszernej formie. Powiadomienia będą wysyłane na adres podany przy rejestracji w programie za pomocą konta Microsoft (MSA). Jeśli użytkownik odpowiedział już na SIUF, mail nie zostanie wysłany.

    Feedback

  3. Powiadomienia w Centrum opinii: od teraz Insiderzy będą powiadamiani o istotnych zmianach związanych z ich feedbackiem bezpośrednio w aplikacji Centrum opinii.

    Feedback

Tego rodzaju powiadomienia mają na celu pokazanie, że konkretny feedback użytkownika został wysłuchany i na jego podstawie wprowadzono zmiany. Użytkownik może też przesłać dodatkową informację, czy zmiana usunęła problem lub czy jest w tej kwestii jeszcze coś do zrobienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.windows.com/en-us/articles/whats-going-on-with-my-feedback/

Polecamy również w kategorii Windows Insider