Bezpośrednie połączenie dwóch komputerów

Bezpośrednie połączenie dwóch komputerów

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
16.06.2007
111508 wyświetleń

Dowiedzmy się jak połączyć dwa komputery w sieć. Najłatwiej zrobić to przy użyciu skrosowanego kabla, który podłączamy do gniazd sieciowych. Następnie musimy odpowiednio skonfigurować adresy IP. Przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania. Następnie naciskamy kontrolkę Zarządzaj połączeniami sieciowymi. Klikamy prawym przyciskiem myszy na wybranym połączeniu i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Właściwości. Następnie przechodzimy do sekcji Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4). Zaznaczamy pole Użyj następującego adresu IP, następnie ręcznie nadajemy komputerom identyfikatory sieciowe. Proces ten wykonujemy na wszystkich komputerach.

  • Adres IP - stanowi identyfikator komputera w sieci. Nie może się powtarzać i musi być unikalny dla każdej jednostki. Pierwszemu przypisujemy adres 192.168.0.1, drugiemu natomiast 192.168.0.2
  • Maska podsieci - zostawiamy wpis, który zaproponował system operacyjny, czyli 255.255.255.0

Jeśli wszystko dobrze skonfigurujemy to system po chwili wykryje połączenie. Następnie w module Dostosuj ustawienia sieci, który uruchomi się automatycznie, w odpowiednie pole wpisujemy Nazwę sieci oraz definiujemy Typ lokalizacji - zaznaczamy opcję Prywatna. Naciskamy przycisk Dalej i Zamknij.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows Vista