Bez Internetu nie pograsz na Xbox One

Bez Internetu nie pograsz na Xbox One

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
15:49
07.06.2013
2724 wyświetlenia

Nowa konsola Microsoftu jednak będzie wymagała połącznia z Internetem. Stałego połączenia z siecią będą wymagać jedynie gry zapisujące dane w chmurze, czasowe będzie potrzebne do synchronizacji danych.

Burzliwa dyskusja na temat konieczności połączenia konsoli z Internetem rozpoczęła się kwietniu. Wtedy jeden z pracowników w dosyć bezczelny sposób komentował argumenty tych użytkowników, którzy ze względu na słabą infrastrukturę w swoim regionie po prostu nie mają stałego połączenia. Później Microsoft miał podjąć decyzję, zgodnie z którą wymóg połączenia konsoli z Internetem miałby być uzależniony od wydawców.

Dzisiaj na blogu Xbox Wire Microsoft poinformował, że połączenie z Internetem w pewnym stopniu będzie koniecznie. Xbox One będzie oferował możliwość dobowej rozgrywki offline. Po tym czasie użytkownik będzie musiał połączyć się z siecią w celu synchronizacji danych i ponownie będzie mógł grać bez Internetu. Firma podaje też, że niektóre gry będą wymagały stałego połączenia z siecią, ponieważ zapis danych będzie się odbywał za pośrednictwem chmury, ale to będzie uzależnione od wydawcy produktu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2013/06/connected

Polecamy również w kategorii Xbox 360